Mayıs 2018

YENİ NESİL SICAKLIK KONTROLÖRLERİ YAPAY ZEKA ÇAĞIYLA BULUŞUYOR

Elektrik

Omron’un E5_C serisi, kullanıcı dostu olması ve yüksek seviyede hassasiyet ve güvenilirlik sunan kontrolü sayesinde geçtiğimiz beş yılda sıcaklık kontrolünde çıtayı önemli ölçüde yükseltmiştir

Devamını Oku

ELEKTRİK GÜÇ SİSTEMLERİNİN GEÇİCİ HAL KARARLILIĞI İÇİN ÖNLEYİCİ VE DÜZELTİCİ KONTROL SİSTEMLERİ

Elektrik

Günümüzde, hali hazırda tesis edilmiş elektrik güç şebeke ve sistemleri, ekonomik ve coğrafi koşullar dolayısıyla, sürekli artan enerji talebini karşılamak konusunda yeterli oranda gelişme gösterememektedirler. Bu durum, mevcut güç sistemlerinin yüklenme miktarlarının gün geçtikçe artmasına, ve çoğunlukla güvenlik sınırlarına yakın çalışma noktalarında işletilmelerine neden olmaktadır.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC YAPAY ZEKA İLE DESTEKLENEN AKILLI KABLOSUZ İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ GELİŞTİRİYOR

Elektrik

Akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar, pille çalışan sensörler gibi kablosuz IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazlarına yönelik artan talep, birden fazla frekans bandını ve iletişim standardını aynı anda destekleyebilen daha küçük ve güç açısından daha verimli cihazları bir gereklilik haline getiriyor.

Devamını Oku

‘DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE AKILLI KURUM OLMA YOLCULUĞU’

Elektronik

Türkiye’de firmalara veriye dayalı çözümler sunan Obase ile iş zekasının lider platformu Microstrategy’nin dünyanın önde gelen şehirlerinde düzenlediği ve Türkiye’de bu sene ikincisi gerçekleşen Microstrategy Sempozyumu 12 Nisan’da yapıldı.

Devamını Oku

RFID (RADIO FREQUENCY IDENTIFICATION)

Elektronik

Teknoloji hızlı bir şekilde gelişirken, beraberinde getirdiği yenilikler ve kullanım kolaylıkları günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuştur

Devamını Oku

NGN, VERİ MERKEZİ YATIRIMI İLE DİJİTAL DÖNÜŞÜME ÖNCÜLÜK EDİYOR

Elektronik

Dünya ekonomisinin %25’inin 2020’ye kadar dijital platformlara dönmesi beklenirken, bu süreçte bulut ve yönetilen hizmetler kurumlara esnek, kesintisiz ve sürdürülebilir çözümler ile katma değer sağlıyor.

Devamını Oku

GE, TÜRKİYE VE IRAK’TAKİ GAZ TÜRBİNLERİ İÇİN AGP YÜKSELTMELERİNİ TAMAMLADI

Enerji

GE’nin Enerji Servisleri iş alanı, tüm dünyada Gelişmiş Gaz Yolu Yükseltme (AGP) kapasitesini artırdı. Geçtiğimiz yıllarda dört gaz türbini filosundaki 435 üniteye kurulan GE’nin AGP teknolojisi, enerji üreticilerine ve beş kıtaya yayılan 39 ülkede hizmet verdikleri pazarlara yılda 775 milyon dolarlık kazanç sağlıyor.

Devamını Oku

SOLAR KUMBARA İLE GÜNEŞTEN KAZANÇ

Enerji

Türkiye’de ve dünyada bireysel ve endüstriyel amaçlı birçok güneş enerjisi projesinde imzası bulunan Seiso Enerji, herkese güneşten kazanç elde etme imkanı sunan Solar Kumbara adlı projesini ilk kez Solarex İstanbul’da tanıttı.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ GÜNEŞ ENERJİSİNE YATIRIM

Enerji

Marsan Marmara Holding’in 35 yıllık deneyimi ile enerji sektörüne hızlı ve güçlü bir giriş yapan SUOZ Enerji Grup, gelecek projeksiyonlarını Türkiye’de sürdürülebilir kalkınmada çok ciddi bir değer yaratmaya hazırlanan ‘güneş enerjisi’ne yönlendiriyor.

Devamını Oku

KARADENİZ DİP SULARINDA SAKLI ZENGİNLİĞİMİZ: HİDROJEN SÜLFÜR

Enerji

Yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan enerjiyi üretmek için kullanılan enerji kaynakları çeşitlendirilmesi gün geçtikçe artmaktadır. Bu enerji kaynakları içerisinde en çok önem arz eden, yenilenebilir enerji kaynağı olan hidrojen enerjisidir.

Devamını Oku

IoT İÇİN AR-GE MERKEZİ KURULDU

Fokus

Trio Mobil, yenilikçi IoT teknolojileri geliştirmek için kurduğu AR-GE Merkezi ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

Devamını Oku

ADANA’DA YENİ “AR-GE TASARIM MERKEZLERİ” KURULACAK

Fokus

Adana Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında yeni ‘AR-GE Tasarım Merkezleri’ kurulmasına yönelik toplantı düzenlendi.

Devamını Oku

”AR-GE VE İNOVASYON SANAYİNİN BEYNİDİR”

Fokus

“2023’e Doğru TÜBİTAK ile Geleceğe Bakış Çalıştayı”, TÜBİTAK TÜSSİDE Konferans Salonunda düzenlendi. Çalıştaya katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, açılış konuşmasında, TÜBİTAK’ın bütün birikiminin, 2023 hedeflerimize bizi ulaştıracak olan ‘teknoloji atılımı’ için seferber edileceğini söyledi.

Devamını Oku

MAKEL MİMARSİV SELECTION 2018 ETKİNLİĞİNE KATILDI

Haberler

2016 yılından itibaren düzenlenen, özgün konsept ve oturumlara ev sahipliği yapan Mimarsiv Selection 2018 etkinliği bu yıl İstanbul’da gerçekleşti.

Devamını Oku

MUTLUSAN ELEKTRİK, BANAZ ACAR VE ERCAN ELEKTRİK’TEN TANITIM TOPLANTISI

Haberler

Mutlusan Elektrik Uşak bayilerimiz, Banaz Acar Elektrik ve Ercan Aydınlatma Elektrik’in öncülüğünde, Mutlusan Akademi toplantıları adı altında gerçekleştirilen toplantıya katılım yüksek oldu. Davete katılan misafirler hem Mutlusan ailesine yeni katılan ürünler hakkındaki bilgilendirmeden memnun kaldılar, hem de keyifli vakit geçirmiş olmaktan mutluluk duyduklarını belirttiler.

Devamını Oku

ABB SOLAREX 2018'DE YENİLENEN SOLAR ÇÖZÜMLERİNİ TANITTI

Haberler

ABB’nin 2MW gücündeki yeni PVS800-57B inverteri ile oluşturulan, 4MW gücünde paket konteyner çözümü solar yatırımcılarının beğenisine sunuldu.

Devamını Oku

BORUSAN MANNESMANN’A ENERJİ BAKANLIĞI’NDAN ENERJİ VERİMLİĞİ BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Haberler

Borusan Mannesmann, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması” kapsamında enerji verimliliği alanında metal sektöründe birincilik ödülünü kazandı.

Devamını Oku

PHILIPS AYDINLATMA AKILLI ANAHTAR PAZARINA GİRDİ

Haberler

Philips Aydınlatma Philips Hue ekosistemi için tasarlanıp geliştirilen çeşitli duvar anahtarı modellerini tüketicilerin kullanımına sunacak üç yeni iş ortaklığını açıkladı.

Devamını Oku

SIEMENS 2017 YILINDA EN ÇOK İHRACAT YAPAN FİRMA OLDU

Haberler

Elektrik, Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) tarafından düzenlenen 2017 yılı İhracat Başarı Ödülleri’nin sahipleri belli oldu. Siemens, Türkiye’de Elektrik Üretim ve Dağıtım Ekipmanları kategorisinde 2017 yılında, en çok ihracat gerçekleştiren ikinci firma oldu.

Devamını Oku

AKSA DİZEL JENERATÖRLERİNİ KAZAKİSTAN’DA TANITTI

Haberler

Aksa, Orta Asya’nın stratejik özelliğe sahip ilk ve tek sektör buluşması olan Global Oil&Gas Fuarı’na katıldı. Coğrafi konumu itibariyle katılımcılara ürünlerini ve teknolojik çözüm önerilerini sergilemek için ideal bir platform imkânı sunan fuarda, Aksa Jeneratör dizel özellikli ürünlerini tanıttı.

Devamını Oku

MENZELET VE KILAVUZLU HES’İN ENTEK ELEKTRİK’E DEVRİ TAMAMLANDI

Kapak Konusu

Kahramanmaraş’ta bulunan 124 MW’lık Menzelet HES ve 54 MW’lık Kılavuzlu HES’in özelleştirme kapsamında Entek Elektrik şirketine devri tamamlandı.

Devamını Oku

CEYKAR ELEKTRİK KASTAMONU’YA 15 MW’LIK HES KURACAK

Kapak Konusu

Ceykar Elektrik Kastamonu’da Şehribani Çayı üzerinde 15 MW’lık Sabolu Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali kuracak.

Devamını Oku

AKFEN’İN YENİLENEBİLİR ENERJİ 1000 MW’LIK PROJELERİ VİTRİNE ÇIKTI

Kapak Konusu

Yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanan, 2020 yılına kadar 4 milyar TL yatırımla 1000 MW’lık ‘temiz kurulu güce’ ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, 9. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katıldı.

Devamını Oku

GÜNEŞ IŞIĞINDA OKUNABİLME TEKNOLOJİSİNE SAHİP OLED EKRANLAR

Ürünler

Winstar geleceğin LCD teknolojisi olan OLED çözümlerine yatırım yapan, sürekli geliştirdiği yeni ürünler, iş stratejileri, kalite politikası ve profesyonel iş tecrübesi ile alanında lider hale gelen bir firma. Winstar ürünleri ise, Özdisan Elektronik güvencesi ile Türkiye pazarına ulaşıyor.

Devamını Oku

IDPN VIGI KAÇAK AKIM KORUMALI MİNYATÜR DEVRE KESİCİ

Ürünler

Yüksek teknoloji ürünü IDPN VIGI, elektrik şoklarına karşı tam koruma sunuyor. Çıkış devrelerini ayırıyor ve yalıtıyor, kesinti süresini ortadan kaldırıyor, kritik ve hassas devrelerde yüksek servis sürekliliği sağlıyor.

Devamını Oku

Günsan Elektrİk Satış Dİrektörü Vedat Yazar “YAŞAM ALANLARINI YENİLİKÇİ VE EZBER BOZAN BİR YAKLAŞIMLA BULUŞTURDUK”

Ürünler

Günsan Elektrik Satış Direktörü Vedat Yazar ile yeni yapılan havalimanı çalışmalarından Türkiye’deki anahtar-priz sektörüne kadar her şeyi konuştuk.

Devamını Oku