Mart 2018

“HAGEL ENDÜSTRİYEL BİR GÖRSELDEN ZİYADE ORTAMA ADAPTE OLABİLECEK BİR TASARIMA SAHİP”

Ayın Konuğu

Ticari ve endüstriyel binalar ile konutlar için enerji yönetim ve dağıtım sistemleri hizmeti veren Hager Grubu’nun Elektrik Dağıtımı Ürün ve Pazarlama Müdürü Ali Demirtaş ile sektörlerine ve yapacakları çalışmalara dair her şeyi konuştuk.

Devamını Oku

Sigma Elektrİk Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tokhan: YÜRETİM FELSEFEMİZ FİYAT, KALİTE PERFORMANSI EN YÜKSEK ÜRÜNLERİ ÜRETMEK

Elektrik

Sigma Elektrik Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tokhan ile 2018 yılı hedeflerini, yeni yapılanmalarının sonuçlarını ve Sigma Elektrik’e dair her şeyi konuştuk.

Devamını Oku

İNFORM’DAN YENİ, FORTE UPS

Elektrik

1980 yılından beri Türkiye’nin öncü UPS üreticisi İnform, yeni nesil FORTE UPS ile güç elektroniğiyle alanında çığır açmaya devam ediyor. Yeni nesil 3-Level topolojisi, estetik ve kompakt tasarımının yanı sıra yüzde 97’lere varan verimliliği, düşük harmonik değerleri ve 1 güç faktörü ile FORTE, işletmeler için maksimum güç ve güvenlik sağlıyor.

Devamını Oku

KESİNTİSİZ GÜÇ İÇİN TESCOM UPS

Elektrik

İngilizce “Uninterruptable Power Supply” kelimesinin baş harflerinden bir araya gelen UPS sözcüğü, günümüzde hepimizin ömründe en az bir kez duyduğu bir kelime haline geldi. Peki UPS, ya da Türkçe çevirisiyle “Kesintisiz Güç Kaynağı” nedir? Ne işe yarar? UPS teknolojisinde gelinen son nokta nedir? UPS alırken nelere dikkat edilmelidir?

Devamını Oku

“ORTADOĞU ELEKTRİK FUARI’NA 66 ÜLKEDEN BİN 500’DEN FAZLA KATILIMCI BEKLENİYOR”

Elektrik

Informa Exhibitions Endüstriyel Portföy Grup Direktörü Anita Mathews ile 6-8 Mart tarihleri arasında Dubai’de gerçekleşecek, Bileşim Yayıncılık olarak medya sponsoru olduğumuz Ortadoğu Elektrik Fuarı (MEE) hakkında konuştuk.

Devamını Oku

VERİ KORUMA VE YEDEKLEMEYE KOMBİNE ÇÖZÜM

Elektrik

Günümüzde finanstan perakendeye, otomotivden telekomünikasyona kadar tüm sektörler için hayati önem taşıyan veri koruma ve yedeklemede yeni bir dönem başlıyor. Kurumların ihtiyaçları doğrultusunda inovatif çözümler geliştiren Commvault, Hewlett Packard Enterprise (HPE) ile iş birliğine imza attı. Anlaşma doğrultusunda Commvault, HPE’ın yeni GreenLake yedekleme çözümüne güç verecek. Yeni kombine çözüm sayesinde şirketler verilerini daha düşük maliyetlerle, daha basit ve daha hızlı koruyup yedekleyebilecek.

Devamını Oku

AYDINLATMANIN SOSYAL VE EKONOMİK ETKİLERİNİ ÖLÇülebİLECEK

Elektrik

Philips Aydınlatma ve SAP iş birliğiyle geliştirilen uygulama sayesinde turizm kurumları ile şehir yetkilileri, şehirlerin ünlü yapılarındaki aydınlatmanın sosyal ve ekonomik etkilerini ölçebilecekler.

Devamını Oku

BOSCH’UN AVIOTEC’İ, DÜNYADA VDS TARAFINDAN TANINAN İLK VİDEO TABANLI YANGIN ALGILAMA KAMERASI OLDU

Elektrik

Bosch’un video tabanlı yangın algılaması AVIOTEC, G217090 numarası ile dünyada VdS Damage Prevention GmbH (VdS) tarafından tanınan ilk video tabanlı yangın algılaması oldu. İş güvenliğinde tanınmış bağımsız ve uluslararası güvenlik standartlarıyla uyumlu bir kuruluş olan VdS’nin kalite mührü, önemli bir yatırım kriteri olarak kabul ediliyor ve sıklıkla yayınlanacak olan EN standardizasyonunun temeli olarak işlev görüyor.

Devamını Oku

“AKILLI SİSTEMLER YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE SUNUYOR”

Elektrik

GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, “Doğal gazın çevreci bir yakıt olması, şehirlerin havasının yaşanabilir seviyeye gelmesini sağlıyor”dedi. Arslan, teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı akıllı sistemler sayesinde karbon salımını her yıl binlerce ton azaltmanın mümkün olduğunu söyledi.

Devamını Oku

HEDEF 81 ŞEHRE AKILLI UYGULAMA

Elektrik

Akıllı şehirlerin birçok alanda tasarruf sağladığını belirten Türk Telekom Stratejik ve Büyük Müşteriler Satış Direktörü Ahmet Çalık, “Bu uygulamayı Türkiye’nin 81 iline yaymayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku

HEDEF 81 ŞEHRE AKILLI UYGULAMA

Elektrik

Akıllı şehirlerin birçok alanda tasarruf sağladığını belirten Türk Telekom Stratejik ve Büyük Müşteriler Satış Direktörü Ahmet Çalık, “Bu uygulamayı Türkiye’nin 81 iline yaymayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku

SOKAK ARMATÜRLERİ İLE ŞEHİRLERİN AYDINLATMASINDA %80’E VARAN ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Elektrik

Cemdağ Aydınlatma Teknolojileri tarafından LED ve IoT teknolojileri ile üretilen Cem markalı sokak armatürleri, yüzde 80’e varan enerji tasarrufu sağlıyor.

Devamını Oku

ELEKTRONİK KOMPONENT PAZARI 700 MİLYON DOLARA ULAŞACAK

elektronik

Dünyada elektronik ve dijital yaşama yönelik günden güne katlanarak artan talepler, elektronik ürün pazarının büyümesini hızlandırıyor. Elektronik sektörünün gelişimi ise üretimde temel ihtiyaç olan komponentlere olan ihtiyacı artırıyor. Yüzde 35’lik pazar payıyla komponent sektöründe lider konumda olan Özdisan Elektronik’in Genel Müdürü Mustafa Yurttaş, elektronik sektöründeki yükselişi değerlendirdi.

Devamını Oku

ESET, İŞLEMCİ AÇIKLARINA KARŞI GÜNCELLEME YAYINLADI

Elektronik

Kısa süre önce bilgisayarlardaki işlemcileri etkileyen Spectre ve Meltdown adlı güvenlik açıkları ortaya çıktı. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, 4 Ocak 2018 tarihi itibarıyla tüm bireysel ve kurumsal kullanıcıları için antivirus ve casus yazılım önleme tarayıcı modülü 1533.3’i yayınladı. Bu güncelleme, dijital sistemleri Microsoft Windows için önemli güvenlik yamalarını yüklemek adına uyumlu hale getiriyor. ESET ayrıca bugün yani 5 Ocak tarihinde de 16685 nolu güncellemeyi yayınlayarak, söz konusu açıklardan oluşabilecek potansiyel tehditlere karşı kullanıcılarını korumaya aldı.

Devamını Oku

RECEP PALAMUT: “YERLİ YAZILIM SEKTÖRÜ OLARAK DÜNYA İLE REKABET ETMEYE HAZIRIZ”

Elektronik

Yerli olmayan yazılımların şirketlere uygulamaya başladığı ambargo sonrasında hükümet kanadının yerli ve milli yazılımı destekleyecek nitelikte yaptığı açıklamalar sonrasında Türk sanayisinin millileşme programlarında hareketlilik yaşanırken, son günlerde yaşanan gelişmeler yerli yazılımcıları heyecanlandırdı. Konuyu değerlendiren CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, Türk yazılım sektörü olarak dünya ile rekabet etmeye hazır olduklarının altını çizerken, Türk sanayisinin yerli yazılıma olan ilginin artmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Devamını Oku

özel palet taşıma çözümü

Elektronik

Interroll, yük taşıma ve temassız akümülasyon için Interroll 24 V DC RollerDrive ve Interroll MultiControl ile birlikte yıllardır başarılı bir şekilde kullanılan merkezi olmayan kontrol ve tahrik konseptini genişletiyor. Artık portföyde özel bir palet taşıma çözümü de yer alıyor.

Devamını Oku

ZORLU ENERJİ DOĞU’NUN İLK VE TEK KALİBRASYON MERKEZİNİ GAZİANTEP’TE KURDU

Enerji

Zorlu Enerji’nin kurduğu “Zorlu O&M Kalibrasyon Merkezi”, G2,5’dan G6‘ya kadar olan diyaframlı Doğalgaz Sayaçlarının Kalibrasyon işlemlerine başladı. Kalibrasyon Merkezi; sektör tecrübesi, en yeni teknolojiler ve alanında uzman kadro ile güvenilir, kaliteli, yenilikçi, sistem ve çözümleriyle müşterilerine hizmet verecek.

Devamını Oku

ENERJİ BAĞIMLILIĞINI AZAlTMANIN YOLU, ISI POMPASINDAN GEÇİYOR

Enerji

Canovate Enerji’nin %85’e kadar yerlilik oranıyla imal ettiği, büyük oranda doğadan aldığı enerjiyle ısıtma/soğutma yapan “ısı pompaları”, enerji giderlerinde %80’e kadar tasarruf ettiriyor. Toprak, su ve havada varolan ısıyı kullanan “Canovate Isı pompaları” sayesinde, kullanılacak enerjinin %70-%80’i toprak’tan, su’dan veya hava’dan bedavaya alınabildiği için, enerji giderleri ciddi oranda düşüyor. Dünyanın en büyük sorunlarından birisi olan karbon ayak izini düşürmek, fosil yakıtlara bağımlılığı ve dolayısıyla yurtdışına enerji bağımlılığını azaltmak için günümüzdeki bilinen en yeni teknoloji ısı pompalarıdır.

Devamını Oku

DÜNYANIN EN AZ ENERJİ HARCAYAN AC/DC KONTAKTÖRÜ

Enerji

Schneider Electric’in geliştirdiği TeSys D Green kontaktör serisi, dünyanın en az enerji harcayan AC/DC kontaktörü olarak yeşil dönüşüme katkıda bulunuyor.

Devamını Oku

“GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİNİ TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINA TAŞIYACAĞIZ”

FIT 2018

Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümlerin tanıtılacağı FIT ’18 Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, 22 Şubat-25 Şubat’ta Fuar İzmir’de kapılarını açmış olacak. 5 ayrı fuarı tek çatı altında birleştiren FIT ’18, endüstri alanındaki en büyük etkinlik olma özelliği taşıyor.

Devamını Oku

FIT 2018 Fuarı Hakkında

FIT 2018

FIT 2018 fuarı hakkında firmalardan

Devamını Oku

UFUK TARHAN İLE FÜTÜRİZM: “GELECEK ADETA PEŞİMİZDE”

FIT 2018

Ufuk Tarhan ile Söyleşi

Devamını Oku

HP-K YÜKSEK GÜÇ BUSBAR (400A-6300A)

fokus

Bu sistem yüksek binalarda, fabrikalarda, sanayi tesislerinde, pano trafo veya jeneratör aralarında, büyük güç isteyen her yerde kullanılmaktadır.

Devamını Oku

AKSA JENERATÖR EĞLENCE FUARI ATRAX’A KATILDI

Haberler

AKSA Jeneratör, 1-3 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen eğlence ve etkinlik sektörüne yön veren firmaların yeni ürün ve hizmetlerinin sergilendiği ATRAX Fuarı’nda yer aldı. Bu yıl 6’ıncısı gerçekleştirilen fuar, eğlence ve etkinlik sektörüne yön veren, dünyanın önde gelen firmalarının buluşma noktası oldu.

Devamını Oku

DANFOSS MOBİL CO2 EĞİTİM KONTEYLERİ TÜRKİYE'DE

Haberler

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında çözüm sağlayan Danfoss, bu ihtiyaca yönelik bir çözüm olarak 2016 yılında başlattığı Mobil CO₂ eğitimlerini şimdi tüm dünyaya sunuyor. Mobil CO₂ Eğitim Konteyneri, Türkiye’de dört hafta boyunca eğitimlere ev sahipliği yapacak.

Devamını Oku

SIEMENS ENİPE 2018’DE ENERJİ VERİMLİ ÜRÜN VE ÇÖZÜMLERİNİ SERGİLEDİ

Haberler

Son üç yılda 700’e yakın enerji verimliliği projesi ile 180 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlayan Siemens Türkiye, ENIPE 2018 Enerji Verimli Sanayi ve Ürünler Fuarı’nda enerji verimliliği pazarına yön veren ileri teknolojiye sahip dijital ürün ve çözümleri ile yer aldı.

Devamını Oku

ENERJİ BAKANLIĞI: DAHA BÜYÜK HEDEFLER İÇİN KOLLARI SIVADIK

Haberler

Berat Albayrak yönetimindeki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, bu yılki vizyonunu açıkladı: “Daha büyük hedefler için kolları sıvadık. 2018’de, 2017’den daha çok çalışacağımıza söz veriyoruz.”

Devamını Oku

TÜRKİYE GÜNDE ORTALAMA 7.2 SAAT YILDA İSE 2.650 SAAT GÜNEŞ ALIYOR

Haberler

Antalya ülkemizde yıl içinde en fazla güneş alan illerin başında geliyor. Bu da güneş enerjisinden yararlanmak için büyük bir olanak sağlıyor.

Devamını Oku

MAY SİBER TEKNOLOJİ'DE YENİ YAPILANMA

Haberler

May Siber Teknoloji’nin tüm hisselerini (%100) şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ devralırken, Genel Müdürlük (CEO) görevine de İlkem Özar getirildi. Mehmet Ali Yalçındağ, May Siber Teknoloji’nin uluslararası marka olma yolunda süratle adımlar attığını söyledi.

Devamını Oku

ZORLU ENERJİ‘YE KİRA SERTİFİKASI İHRACIYLA BONDS&LOANS ÖDÜLÜ

Haberler

Zorlu Enerji 3 Ekim 2017 gerçekleştirdiği kira sertifikasıyla sektöründe bir ilke daha imza atarak Bonds&Loands Ödülü aldı.

Devamını Oku

EBSO'DAN DÖNÜŞÜM UYARISI

Haberler

EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, dünyada iş yapma şekillerinin dönüştüğünü, Türkiye’nin bu dönüşüme ayak uydurabilmesinin en önemli yolunun eğitimden geçtiğini belirterek, “Yapay zekanın 2030’a kadar ekonomilere sağlayacağı katkı 10.7 trilyon doları bulacak” dedi. EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, dünyada iş yapma şekillerinin dönüştüğünü, Türkiye’nin bu dönüşüme ayak uydurabilmesinin en önemli yolunun eğitimden geçtiğini belirterek, “Yapay zekanın 2030’a kadar ekonomilere sağlayacağı katkı 10.7 trilyon doları bulacak” dedi.

Devamını Oku

“ISS PROSER GÜVENLİK 4.0” ÇAĞI BAŞLADI

ISS

ISS Proser, dünyanın geleceğini şekillendirecek Endüstri 4.0 çağının güvenlik sektörüne yansıması olan “Güvenlik 4.0” projesine start verdi. Ülkemizin en büyük güvenlik şirketlerinden ISS Proser’in “ISS Proser Güvenlik 4.0” başlıklı projesi, bugün kullanılan bütün sistemlerin yerini alacak.

Devamını Oku

AKILLI BİNA OTOMASYONUNDA YÜKSEK HIZLI KONTROL VE HABERLEŞME

Kapak Konusu

Sanayi 4.0’a uyumlu çalışan dijital fabrikaların hayata geçirilmesinde kritik rol oynayan kontrol ve haberleşme teknolojisi CC-Link, endüstriyel otomasyonun avantajlarını akıllı binalara da taşıyor. Dünya genelinde bina otomasyonu projelerinde tercih edilen CC-Link teknolojisi, farklı üreticilerin geliştirdiği cihazların birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayarak binalarda yüksek hızlı bir kontrol ve haberleşme sisteminin oluşturulmasına imkan tanıyor.

Devamını Oku

BTICINO MYHOME YAŞAM ALANLARINIZI KONTROL ALTINA ALIYOR

Ürünler

BTicino MyHOME, yaşam alanlarına getirdiği otomatik komutlar sayesinde hem konfor hem de tasarruf sağlıyor. MyHOME otomasyon sistemi, aydınlatmaların ve panjurların otomasyonu, iklimlendirme sistemi enerji yönetimi, ses yayını, hırsız alarmı, interkom sistemleri ve uzaktan kontrol gibi birçok işlevsel özelliği kullanıcıyla buluşturuyor.

Devamını Oku

EWON® NETBITER LC-CİHAZLARI THINGWORX®´E BAĞLIYOR

Ürünler

HMS Endüstriyel Ağlar, Ewon Netbiter LC adlı yeni bir uzaktan yönetim ağ geçidini piyasaya sunuyor. Diğer normal Netbiter ağ geçitleri (Netbiter EC) makineleri Netbiter Argos web servisine bağlarken, Netbiter LC ağ geçitleri makineleri ThingWorx ve yerel ağlara bağlamak için tasarlanmıştır.

Devamını Oku

TEK KABLOLU BAĞLANTI TEKNOLOJİSİ

Ürünler

Makine ve tesis yapımında tahriklerin sadece tek bir kabloyla bağlanmasının avantajları göze çarpıyor: Daha hızlı kurulum, yerden tasarruf, düşük durağanlık ve maliyetin azalması bu avantajlardan sadece dördü.

Devamını Oku

PROLINE İLE DUVAR TİPİ KABİNETLER

Ürünler

Kabinet üreticisi Estap, yeni nesil Proline duvar tipi kabinetleriyle kısıtlı “U” alan ihtiyaçları için güçlü, kompakt ve profesyonel kablolama çözümleriyle kabinet kavramına yeni bir boyut kazandırıyor.

Devamını Oku

SMART LED IŞIKLI ANAHTARLAR

Ürünler

Smart Elektromekanik‘in dört farklı renk alternatifi ile sunduğu LED aydınlatmalı devirmeli ve basmalı rocker anahtarlar, yüksek güvenlik ve estetiği bir arada buluşturuyor.

Devamını Oku