Ocak 2018

ENERVİS TÜRKİYE’NİN ELEKTRİĞİNİN YÜZDE 47’SİNİ TÜKETEN SANAYİNİN YOL HARİTASINI ÇİZDİ

Elektrik

Alman enerji şirketi EWE AG ve EWE Turkey Holding grup şirketlerinden Enervis iş birliği ile Nisan 2015’de başlayan “Türkiye’de Enerji Verimliliği-EnEffTurN (Energy Efficiency in Turkey Now)” projesi sona erdi. EWE Bursagaz Genel Müdürlük Binasında gerçekleştirilen kapanış toplantısında, projenin genel değerlendirmesinin yanı sıra işletmelerin enerji verimliliğine bakış açısı, uygulamaları ve Inovatif Enerji verimliliği çözümleri üzerine panel düzenlendi.

Devamını Oku

Murata Ülke ve İş Gelİştİrme Müdürü Adnan Sazlı “ENDÜSTRİ 4.0’IN ALT YAPISINI MURATA SAĞLIYOR”

Elektrik

Murata Ülke ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Sazlı ile Murata’nın Türkiye pazarındaki yerinden, Endüstri 4.0 için yaptıkları çalışmalarına kadar her şeyi konuştuk.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC 22. kEZ COP ZİRVESİNDE

Elektrik

Konferanslar sürdürülebilirlik, iklim dengesi, yeni ekonomiye geçiş ve cinsiyet konularına odaklanıyor. Schneider Electric’in COP23’teki hedefleri, işletme risklerini azaltmak, aşırı iklim olaylarının yarattığı etkileri ve zayıf noktaları azaltmak ve önlemek, son olarak da iklimsel koşullarında değişime neden olan fırsatlardan yararlanmak olarak açıklandı.

Devamını Oku

TRİJENERASYON SİSTEMLERİNDE KISA DEVRE ANALİZİ

Elektrik

Birleşik soğutma, ısıtma ve güç sistemi (CCHP) olarak anılan trijenerasyon sistemi elektrik talebinin yüksek olduğu, ısıtma ve soğutmaya eş zamanlı ihtiyaç duyulan tesislerde kullanılan son derece önemli bir teknolojidir. Enerjinin tüketildiği yerde üretilmesini amaçlayan bu teknoloji güvenilir, verimi yüksek, maliyet ve emisyonları azaltılmış çözümler sunmaktadır

Devamını Oku

ENDÜSTRİNİN KALBİ  İZMİR’DE ATACAK

Elektrik

22-25 Şubat tarihlerinde, Ege Bölgesi’ndeki en kapsamlı fuar merkezi Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Fuarı 2018, çatısı altında 5 fuar bulunuyor. Mitsubishi Elektrik Türkiye, Enel Enerji, Kael Mühendislik, Tense Elektrik gibi sektörünün önde gelen markalarının tercih ettiği FIT Elektrik Elektronik ve Enerji Fuarı İzmir’de sektörü buluşturmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

ARK HATALARI GÜNLÜK 40.000 EURO DURUŞ MALİYETİNE NEDEN OLABİLİR

Elektrik

Önemli bir vakada enerji kesintisi günler, hatta haftalar sürebilir ve şirketleri sistemlerini kurtarmaları için artan maliyetlerle yüz yüze bırakabilir.

Devamını Oku

AKILLI TESİSLER İÇİN DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Elektrik

Mitsubishi Electric, Almanya’nın Nuremberg şehrinde düzenlenen SPS IPC Drives Fuarı’nda, ziyaretçilere dijitalleşmenin üretim esnekliğini artırmak konusunda sağladığı avantajları anlattı. Sanayi 4.0’a yanıtı olan dijital fabrika konsepti e-F@ctory ile dikkat çeken Mitsubishi Electric, otomasyon alanındaki inovatif teknolojilerini canlı demolarla tanıttı.

Devamını Oku

ELEKTRİKSEL GÜVENLİK RİSKLERİNE KARŞI KORUNMAK İÇİN DAHA FAZLASINI YAPMALIYIZ

Elektrik

İşleme tesisleri, hastaneler ve fabrikalar gibi elektrik gücünün kritik önemde olduğu binalarda gücün kesintisiz verilmesi esastır. Bu tür binalarda gücün güvenilir şekilde temini, elektrik tesisatının temelini oluşturan alçak gerilimi dağıtım panolarına bağlıdır. Bu panolardan beklentilerin özellikle operasyonlar ve altyapı zamanla genişledikçe artması, bu panoları ark hatalarına maruz bırakmaktadır. Bu makalede, Eaton Güç Dağıtımı Ürün Müdürü Bernhard Gegenbauer, ark hatalarının arızalarının sonuçlarını araştırmakta ve kuruluşların riskleri en aza indirmek için ellerinden gelen tüm önlemleri alıp almadıklarını sorgulamaktadır.

Devamını Oku

ABB SOLAR İNVERTERLERİNİ TANITTI

Elektrik

Bu sene 9.’su düzenlenen Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu’na (YEKSEM) katılan ABB Solar bölümü önümüzdeki aylarda açılması planlanan evsel/çatı tipi (yeni nesil REACT ve UNO-DM) solar inverterlerini tanıttı.

Devamını Oku

İNSAN-MAKİNE ORTAKLIĞINDA YENİ BİR ÇAĞ BAŞLIYOR

Elektronik

Dell Gelecek Enstitüsü (IFTF) tarafından yayımlanan “İnsan-Makine Ortaklığının Yeni Çağı” raporunun bir devamı olarak Dell Technologies; yapay zekâ, artırılışmış gerçeklik, nesnelerin interneti ve bulut bilişimin yaşamlarımızı 2018’de nasıl değiştireceği konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

ENERJİ İTHALATÇISI ÜLKELER İÇİN EN AVANTAJLI DÖNEM

Enerji

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) ev sahipliğinde Dünya Enerji Görünümü 2017 Türkiye tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda, Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol Dünya Enerji Görünümü 2017 Raporu’nu (World Energy Outlook 2017) paylaştı. Dr. Fatih Birol, enerji ithalatçısı ülkeler için bu dönemin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “2000’de 5 olan ithalatçı ülke sayısı 2020’de 51 ülkeye çıkacak. Rusya ihracatını sürdürecek. ABD, Kanada ve Avustralya da yeni ihracatçı olarak pazara giriyor. Enerji ithalatçıları bu dönemi kaçırırlarsa çok büyük hata olur” dedi.

Devamını Oku

1500V GÜNEŞ İNVERTÖRLERİ İÇİN MODÜL ÇÖZÜMLERİ

Enerji

Güneş enerjisi invertörünün maksimum DC gerilimi 1000V’dan 1500V’ya çıkartıldığında PV santralleri daha uygun maliyetli hale gelir. Bununla birlikte bu gerilim artışı, güç modülleri ve invertör topolojileri seçilirken daha dikkatli olunmasını gerektirir.

Devamını Oku

BORUSAN EnBW ENERJİ GAZİANTEP’İN İLK RÜZGAR ENERJİ SANTRALİNİ DEVREYE ALDI

Enerji

Borusan EnBW Enerji, 10. tesisi olan Gaziantep’deki Kartaldağı Rüzgâr Enerjisi Santrali’nin tamamını devreye aldı. 65,55 MW kurulu güce sahip Kartaldağı RES, Türkiye’nin enerji üretimine yapacağı sürdürülebilir katkının yanı sıra karbondioksit salımının azalmasına ve çevrenin korunmasına da güçlü bir destek sağlayacak.

Devamını Oku

INFORM, AR-GE DESTEKLİ BÜYÜME STRATEJİSİNİ BENİMSİYOR

Enerji

Günlük hayatta, üretimde ve toplu yaşam alanlarında kısacası yaşamın sürdürülebilirliğinde en önemli öğe, ‘kesintisiz güce sahip olmak’ ve bu güce sahip olabilmenin yolu ise UPS’lerden (Uninterruptible Power Supply: Kesintisiz Güç Kaynağından) geçiyor.

Devamını Oku

BTICINO’DAN AXOLUTE AIR SERİSİ

Haberler

BTicino, Axolute Air serisi ile yaşam alanlarına ince bir dokunuş yapıyor. BTicino Axolute Air serisi, boyanabilme özelliğine sahip mat beyaz çerçevesiyle evinde farklılık yaratmak isteyenlere seçenek sunuyor.

Devamını Oku

AKSA JENERATÖR LAS VEGAS'TA POWER-GEN FUARI'NA PLATINIUM SPONSOR OLDU

Haberler

AKSA Jeneratör, 5-7 Aralık tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen Power-Gen Fuarı’na katıldı. Fuarın sponsorları arasında da yer alan AKSA Jeneratör, Louisiana-ABD’de bulunan üretim tesisleriyle Amerika kıtasındaki bilinirliğini artırıyor.

Devamını Oku

ÖZDİSAN ELEKTRONİK ELECTRİCX 2017 FUARI’NDA

Haberler

Türkiye’nin lider elektronik komponent distribütörü Özdisan Elektronik, 3-5 Aralık tarihleri arasında Kahire Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Electricx 2017 Fuarı’nda ziyaretçileriyle bir araya geldi.

Devamını Oku

MAKEL A-TECH AKILLI BİNA TEKNOLOJİLERİ ELEKTRİK SİSTEMLERİ FUARINA KATILDI

Haberler

Emlak Konut, Toki ve Kiptaş’ın destekleriyle düzenlenen A-tech Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarı’na Makel Şirketler Grubu katıldı.

Devamını Oku

WILO SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE YENİ NESİL POMPALARIN ÖZELLİKLERİNİ ANLATTI

Haberler

Wilo düzenlediği seminerlerle yeni nesil pompaların özelliklerini anlatıyor. Ankara’da yapılan teknik seminere, sektör profesyonellerinin yanı sıra aralarında ilgili bakanlıklardan ve devlet dairelerinden temsilcilerin de bulunduğu 200 kişi katıldı. Seminerde Wilo’nun Stratos MAXO ve EMUport Core adlı ürünleri gelişmiş özellikleriyle dikkat çekti.

Devamını Oku

SCANIA VE DASSAULT ÜRÜNLERİNİ DATA CENTER DYNAMICS’TE SERGİLEDİ

Haberler

Dassault Systèmes ve Scania, 3DEXPERIENCE platformunun kullanımı konusunda bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, işlevsel özelliklerin ve süreçlerin gerçekçi simülasyonlarını geliştirmesi için Scania’nın dijitalleşme konusundaki yol haritasına ivme kazandıracak

Devamını Oku

LEGRAND GRUBU YENİ NESİL ÜRÜNLERİNİ DATA CENTER DYNAMICS’TE SERGİLEDİ

Haberler

Legrand Grubu, bölgenin en büyük veri merkezi ve buluta dönüşüm konferansı olan Data Center Dynamics’te bu yıl da yerini aldı. Fuara inovasyon anlayışının dışa vurumu olan yeni nesil ürünleriyle katılan Legrand, ayrıca 2018 yılında lansmanını gerçekleştireceği LCS3 Yapısal Kablolama Sistemleri ve FORTE 3-Level UPS serisini de konferans katılımcılarının bilgisine sundu

Devamını Oku

MUTLUSAN ELEKTRİK’TEN “EĞİTİME DESTEK” PROJESİNE DESTEK

Haberler

Mutlusan Elektrik A.Ş, gençlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine verdiği önemle “Eğitime Destek” projesi kapsamında çalışmalarına devam ediyor.

Devamını Oku

PANO ÜRETİCİLERİ DAHA FAZLA VERİMLİLİK İÇİN OMRON’A GÜVENİYOR

Pano

Omron Pano Çözümleri EMEA Pazarlama Müdürü Lars de Bruin; şirketin, kısa teslimat süreleri, iş gücünün yetenek eksiklikleri ve azalan kar marjlarına karşı, pano kalitesinden ödün vermeden önlem alabilmeleri için pano üreticilerine nasıl destek olduğunu açıklıyor.

Devamını Oku

2018’İN DİJİTAL TRENDLERİ NELER OLACAK?

Pano

Dijital Dönüşüm Danışmanı ve Me Consultancy kurucusu Murat Erdör, 2018 yılında dijital alanda öne çıkacak trendleri açıkladı. Trendlerle ilgili bilgi veren Murat Erdör, tüm dünyada öğrenmeye programlanmış yazılımların ve mobil kullanımının hızla artmasının, yaklaşık 2.5 milyar insanın aktif olarak kullandığı sosyal medya ağlarının çoğalmasının, nesnelerin interneti ve yapay zeka gibi teknolojilerdeki büyük yükselişin, 2018 yılında dijital alandaki pazarlama uygulamalarının önemini daha da artıracağının altını çizdi.

Devamını Oku

FİRMALARIN VERİLERİNİ DOĞRU KULLANMASI EKONOMİK BÜYÜMEYİ BERABERİNDE GETİRİYOR

Pano

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, birçok işletme ve kuruluş elinde bulunan verileri değerlendirmeye ağırlık vermeye başladı. Verilerin doğru kullanılması; problem çözme, müşteri ilişkilerini güçlendirme, üretim ve hizmet süreçlerini belirleme ile satışları arttırma gibi birçok alanda şirketlere fayda sağlıyor. Verilerin analiz edilmesi yoluyla anlam kazanan büyük verinin önemini kavrayan şirketler, rekabet ortamında rakiplerine göre büyük bir avantaj elde ediyor.

Devamını Oku

“2023 HEDEFLER İÇİN BİLİŞİM SEKTÖRÜ 160 MİLYAR DOLARA ULAŞMALI”

Pano

Yazılım sektörünün, tüm sektörlere hizmet üretebilmesi ve kalkınmanın lokomotifi konumunda olması, sektör içinde kuvvetli bir rekabetin oluşmasına neden oluyor. CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, Türkiye’nin 2023 yılında en büyük 10 ekonomi içinde olabilmesi için bilişim sektörünün 160 milyar dolara ulaşması gerektiğini söylüyor.

Devamını Oku