Eylül 2017

ELEKTRİK KAZALARINA KARŞI IEC 61008-1 STANDARDINA SAHİP KAÇAK AKIM RÖLELERİ

Elektrik

Schneider Electric, elektrik kazalarına karşı korunmak için uzman bir elektrikçiden destek alınarak tüm bina sisteminin kontrol edilmesi gerektiğini belirtiyor. Şirket uçtan uca, güvenilir bir koruma için uluslararası standartlarla uyumlu kaçak akım rölesi kullanmanın önemini de vurguluyor.

Devamını Oku

ÖZEL ELEKTRİK TESİSATI YÜZME HAVUZLARI VE DİĞER HAVUZLAR

Elektrik

Bu makalede, ülkemizde, binalarda elektrik tesislerinin kurulması ve işletilmesine ait mevzuatların tarihsel gelişimi, taslak halinde bekleyen Elektrik İç Tesisler Yönetmeliğinin günümüzdeki durumu ve TSE tarafından binalardaki elektrik tesisleri ile ilgili yayımlanan TS HD 60364 ve kısımları öncelikle ele alınmıştır. Özel elektrik tesisatlarından olan yüzme havuzları ve diğer havuzlar konusunda TSE’nin yayımladığı TS HD 60364-7-702 standardı ayrıntılı açıklanmıştır. Taslak halinde ki Elektrik İç Tesisler Yönetmeliği ve havuzların standartlara uygun yapılabilmesi için tavsiyeler sunulmuştur.

Devamını Oku

AVRASYA TÜNELİ AYDINLATMA TASARIMIYLA ULUSLARARASI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Elektrik

Asya ve Avrupa’yı ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayarak iki kıta arasında hızlı, ekonomik, güvenli ve konforlu ulaşım hizmeti veren Avrasya Tüneli bu kez aydınlatma tasarımlarıyla ödül aldı. ABD Aydınlatma Mühendisleri Derneği IES (Illuminating Engineering Society) aydınlatma tasarımlarına olan katkıları nedeniyle “Mimari Aydınlatma Ödülü 2017”yi Avrasya Tüneli’ne verdi.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN EN İNCE HERMETİK ŞOFBENİ “DAXOM PLUS”

Elektrik

İstanbul’daki tesislerinde elektrikli kombi, yoğuşmalı duvar tipi kazan ve şofben grubunda üretim gerçekleştiren Daxom, sadece 11 cm kalınlığa sahip Türkiye’nin ve Avrupa’nın en ince hermetik şofbeni Daxom Plus ile, yaşam alanlarındaki sıcak su ihtiyacını sorunsuz olarak karşılıyor.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC MERTEN SERİSİNİ YENİLEDİ

Elektrik

Schneider Electric tarafından geliştirilen yeni Merten D-Life, 200’ü aşkın fonksiyon ve tek bir aparatla farklı serilere dönüşebilme özellikleriyle sınırsız seçenek sunuyor.

Devamını Oku

VİKO KAÇAK AKIM KORUMA RÖLELERİ

Elektrik

Elektrikli cihazlarda ve devrede oluşabilecek kaçak akım, her zaman toprağa ulaşma eğilimindedir. Kaçak akıma doğrudan ya da dolaylı olarak maruz kalındığında, akım insan vücudundan geçerek ciddi bir elektrik şokuna neden olabilir.

Devamını Oku

Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018

Elektrik

1987 yılından itibaren sektörel yayıncılık alanında faaliyet gösteren Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş. 22-25 Şubat’ta Ege Bölgesi’ndeki en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olan Fuar İzmir’de FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018’i gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

BOSCH GİRİŞ KONTROL SİSTEMİNİNDE YENİ SÜRÜM

Elektronik

Bosch Güvenlik Sistemleri, Access Professional Edition giriş kontrolü sisteminin yeni sürümüyle giriş güvenliğini daha da ileriye taşıdı.

Devamını Oku

Zyxel’den renkli gece görüş özellikli Aurora ev güvenlİk kamerası

Elektronik

Zyxel’in yeni Aurora gece görüş özellikli full HD çözünürlükte kayıt yapan iç mekan güvenlik kamerası siz evde yokken evinize göz kulak olacak.

Devamını Oku

PROCAT VE MULTINET UP ‘TAN GÜÇLÜ İŞ ORTAKLIĞI

Elektronik

Sunduğu son teknoloji çözümler ve ‘Güvenilir iş ortağı’ mottosuyla çalıştığı şirketlere değer katan Procat, Multinet Up’a sunduğu inovatif çözümler ve oluşturdukları ortak sinerji sayesinde firmaya maksimum fayda sağladı.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC VE CLAROTY’DEN İŞ BİRLİĞİ

Elektronik

Schneider Electric, endüstriyel altyapı için güvenlik ve siber güvenlik sorunlarına odaklanan, gelişmiş çözümler sunmak üzere Claroty ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bu kapsamda Schneider Electric İş birliği Otomasyon Ortağı Programına katılan Claroty, yenilikçi platformu ile Schneider Electric müşterileri için üst seviyede görünürlük ve gerçek zamanlı ICS/OT şebeke izleme imkanı sağlayacak.

Devamını Oku

FORCEPOINT DAHA YALIN VE HIZLI SİBER GÜVENLİK SİSTEMLERİ YARATIYOR

Elektronik

Uluslararası çapta 20.000’i aşkın kuruma siber güvenlik alanında hizmet sunan Forcepoint™, geliştirdiği yeni CASB (Buluta Erişim Güvenlik Aracısı) davranış analitikleri özellikleri ile risk taşıyan aksiyon ve kullanıcıların hızla belirlenmesine olanak tanıyor. Bu sayede güvenlik ekipleri çok daha hızlı bir şekilde aksiyon alabiliyor. Aynı zamanda yeni özellikler kazanan Forcepoint Web Security ve Forcepoint Email Security ürünleri ile bu ürünleri destekleyen Forcepoint Advanced Malware Detection, bulut sistemlerine güvenli geçiş ve bulut kullanımında 360 derece koruma sağlıyor.

Devamını Oku

DİJİTAL AFİŞLER BASKI MALİYETİNİ YÜZDE 40 AZALTIYOR

Elektronik

Araştırmalara göre, geleneksel yöntemlerle hazırlanan afişler, tasarım, baskı ve lojistik gibi harcamalarla şirketlere aylık 18 bin liralık bir maliyet yüklüyor. Sistem 9 Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Harun R. Akol, “Bu işi dijital ekranlarla yapan şirket, çevreyi koruduğu gibi, yüzde 40’a varan tasarruf da sağlıyor” diyor.

Devamını Oku

SAFETYEYE EMNİYET KAMERA SİSTEMİ İLE İzlE, KONTROL ET VE KORU

Elektronik

SafetyEYE, 3B bölge izleme özelliğine sahip ilk emniyet kamera sistemidir. Akıllı sensör teknolojisini etkili kontrol ile birleştirir. Yenilikçi 3B teknolojisi ve kullanıcı dostu yazılım, karmaşık uygulamaların bile yalnızca tek bir sistemle kontrol edilmesine imkan sağlamaktadır.

Devamını Oku

DELL EMC 3 EKİM’DE DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ ELE ALIYOR

Elektronik

Dell EMC Forum 2017, işletmelerin dijital geleceğini şekillendirmesine yardımcı olacak yeni teknolojileri ve konunun önde gelen uzmanlarıyla doğrudan iletişim kurma fırsatı sunuyor.

Devamını Oku

DAHA HIZLI VE VERİMLİ VİDEO YÖNETİMİ

Elektronik

Bosch Güvenlik Sistemleri, Video Management System 7.5’i piyasaya sürerek, güvenlik kameralarında performans ve entegrasyon kabiliyetlerini artırdı.

Devamını Oku

GALATA KULESİ’NE YENİ AYDINLATMA TASARIMI

Elektronik

Nergiz Arifoğlu Lightstyle tasarımı ile yeniden aydınlatılan Galata Kulesi’nin üst bölümünde Philips Lighting Color Kinetics ürünleri tercih edildi. İstanbul’un en önemli simgelerinden kabul edilen kule, yeni aydınlatmasıyla her mesafeden keyifli görüntüler sergiliyor.

Devamını Oku

TERMO TEKNİK ÜRÜNLERİ ERP yönetmelİğİne HAZIR

Enerji

Termo Teknik ürünleri, 2018’de Türkiye’de yürürlüğe girmesi beklenen ERP (Energy Related Products - Enerji İlişkili Ürünler) yönetmeliğine 2015’ten beri hazır.

Devamını Oku

AVRUPA’DA YILIN ENERJİ MARKASI TUNÇMATİK OLDU

Enerji

Türkiye’nin Enerji Çözümleri markası Tunçmatik, her sene Monako’da dünyanın önde gelen üretici ve distribütörlerinin katılımı ile gerçekleşen DISTREE EMEA konferansında, sarj ve güç çözümleri ile “DISTREE Diamond Award” ödülüne layık görüldü.

Devamını Oku

JENERATÖR PAZARI ÖNÜMÜZDEKİ 5 YIL, YILLIK ORTALAMA YÜZDE 3 BÜYÜYECEK

Enerji

Günümüz koşullarında enerjimizin kesintiye uğramasına hiçbirimizin tahammülü yok. Özellikle de sağlık, finans, telekomünikasyon, gıda gibi sektörlerde enerjinin sürekliliği daha da önemli hale geliyor. Kesintisiz ve güvenilir enerjinin sigortası jeneratörler bu noktada devreye girerek yaşam konforumuzun sürekliliğini sağlıyor. Tüketicilerin kalite beklentisinin artması ve yaşam konforunun devamı için kesintisiz enerjiye duyulan ihtiyaç jeneratör pazarının büyümesini destekliyor. Ekonomideki yavaşlamanın etkisiyle geçtiğimiz yıl yüzde 3,2 küçülen ve 352 milyon dolar olan jeneratör pazarında toparlanma başladı. İnşaat ve altyapı projelerinin yanı sıra sağlık sektöründeki yatırımların etkisiyle 2017 yılında sektörün yeniden büyüme trendine girmesi bekleniyor.

Devamını Oku

ENERJİ PİYASASINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Enerji

Enerji tedariğinde yeni dönem başlıyor. Enerji piyasalarındaki fiyat dalgalanması, tüketici ve tedarikçiyi yeni arayışlara yöneltiyor. Enexion Enerji Danışmanlık Genel Müdürü Ceren Özdal: “Büyük ölçekli sanayi şirketleri için uzun dönemli sabit fiyat artık sürdürülebilir değil” dedi.

Devamını Oku

CAPITAL 500 LİSTESİNDE 12. SIRADA

Enerji

Capital 500 listesinde bu sene 12’inci sıraya yükselen Enerjisa, finansal sürdürülebilirlikte hız kesmeyerek Türkiye’nin özel sektördeki en uzun vadeli tahvil ihracını gerçekleştirdi. Yatırımcılardan yoğun talep gören 5 yıl vadeli 335 milyon Türk lirası tutarındaki tahvil ihracı Enerjisa’ya yeni yatırımlar için ek finansman desteği sağladı.

Devamını Oku

PILZ’İN PSENOPT ADVANCED SERİSİ İLE EMNİYETLİ VE ESNEK ÜRETİM İMKANI

fokus / elektriksel güvenlik

PILZ’in pazara sunduğu PSENopt Advanced serisi Işık Perdeleri sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde karmaşık uygulamalarda verimlilik ve esneklik sağlamaktadır.

Devamını Oku

Makel'den ''Dünyayı Kurtaran Adamlar''

Haberler

LED pazarına hızlı bir giriş yapan Makel, %100 yerli sermaye ile üretilen Led Aydınlatma ürünlerinin satış alanındaki kahramanlarını gün yüzüne çıkarıyor. Makel iş ortaklarının de iş birliği ile başarılı bir kampanyaya imza atan Makel, başta sosyal medya olmak üzere tüm iletişim kanallarında büyük beğeni toplamaya devam ediyor.

Devamını Oku

YAZILIM SEKTÖRÜNÜN GELİŞMESİ İÇİN AR-GE’YE YATIRIM ŞART

Haberler

Türk sanayisi başta olmak üzere, ERP pazarında 500’den fazla kobi ve kobi üstü müşterilere hizmet veren CPM Yazılım’ın İstanbul Haliç’te bulunan ofisi, AR-GE merkezi olarak faaliyet göstermeye başladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilen bu unvan ile birlikte, yeni projeler için daha sağlam adım atacaklarını belirten CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, sektördeki sürdürülebilir üretimde yenilikçi duruş sergilemenin önemini de vurguluyor.

Devamını Oku

ZYXEL’DEN YÜKSEL HIZLI İNTERNET

Haberler

Zyxel teknolojisi ile Niğde ve Ardahan’da üniversite öğrencileri kampüsün tüm kapalı ve açık alanlarında yüksek hızlı internete kavuştu. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesinde tüm öğrenciler ve akademik personel yüksek hızlı, güvenilir internet erişimine kavuştu

Devamını Oku

YERLİ ÜRÜN KULLANARAK %15 FİYAT AVANTAJI SAĞLAYIN!

Haberler

7033 sayılı Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Kanununa göre, kamu alımlarında orta ve yüksek teknolojili yerli malı ürün teklif eden istekliler lehine %15 oranında fiyat avantajı sağlanması zorunlu hale getirildi.

Devamını Oku

INGENICO GROUP TÜRKİYE’DE KENDİ TSM MERKEZİNİ KURDU

Haberler

3 milyon dolar yatırım ile Türkiye’de kendi TSM Merkezini (Trusted Service Manager) kuran Ingenico Group, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Ingenico Türkiye Genel Müdürü Alpay Sidal: “Ingenico Group olarak Türkiye pazarına giriş yaptığımız 1998 yılından bu yana Türkiye’ye duyduğumuz güven bizi hiç yanıltmadı” diye konuştu.

Devamını Oku

CRM MEDYA “MARKALAR DİJİTALDE YARATICI PROJELER YAPMALI”

Haberler

Günümüz iletişim teknolojileri sayesinde dijital medya, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de farklı bir boyut kazanmış durumda. Etkili ve anlık tepkilerin ölçümü sayesinde markalar tarafından yoğun olarak tercih edilen bu yeni nesil anlayış, özellikle gençlerin kontrolü altında.

Devamını Oku

ULUSOY ELEKTRİK 240 SIRA YÜKSELDİ

Haberler

2015-2016 yılları arasında %58 büyüyen Ulusoy Elektrik “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” Listesi’nde 240 basamak yükselerek 37. sıraya geldi. Orta gerilim elektrik dağıtım ekipmanları sektöründe Türkiye’de pazar lideri konumunda olan Ulusoy Elektrik 2015 yılında 277. s ıradan girdiği listede hızlı bir yükseliş yakalayarak 2016 yılında 37. sıradan girdi.

Devamını Oku

SCHAEFFLER’DEN PROFESYONEL TEKERLEK RULMANI DEĞİŞİMİ İÇİN ÖZEL KATALOG

Haberler

Schaeffler’in “FAG Tekerlek Rulmanı Kitleri 2017/2018” kataloğu kısa süre önce yayınlandı. Katalogda, yaklaşık 60 uluslararası otomobil üreticisinin araçları için tekerlek rulmanı ve onarım çözümleriyle ilgili bilgiler yer alıyor

Devamını Oku

CANON’A, 2017 EISA ÖDÜLLERİNDE 3 ÖDÜL

Haberler

Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri Canon Europe, Avrupa’nın en büyük multimedya yayınları kuruluşu olan Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği (EISA) tarafından üç ödüle layık görüldü.

Devamını Oku

İNOVASYON ZİRVESİ “YENİLİK TABANLI KALKINMANIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Haberler

Çevre, yeşil teknolojiler, enerji, akıllı ulaşım sistemleri, savunma, iletişim gibi bir ülkenin kalkınmasında olmazsa olmaz alanlarda AR-GE ve inovasyon konularının liderlerini bir araya getirecek “2. MMG AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ” öncesinde MMG Genel Başkanı Osman Balta; “MMG olarak amacımız sadece zirve düzenlemek değil, zirvede konuşulan hususlarla ilgili çözümlerin ve modellerin zirveden sonra da sektör temsilcileriyle bir araya gelerek hayata geçmesi için somut uygulama adımlarının oluşturulmasını sağlamak” dedi.

Devamını Oku

EXPROOF EKİPMANLARIN MEVZUATIMIZDAKİ YERİ

Kapak Konusu

Patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı nitelikteki gaz, toz veya buharın hava ile karışarak patlayıcı kıvama geldikleri yerlere patlayıcı ortam denir. Patlayıcı ortamın kısa tarifi budur. Patlayıcı ortam oluşması ve tehlike yaratabilmesi için üç unsurun bir araya gelmesi gerekir.

Devamını Oku

EXPROOF EKİPMANLAR VE ÖZELLİKLERİ

Kapak Konusu

Kömürün oluşumu esnasında bitki kalıntılarındaki selülozun ayrışması sonucu açığa metan gazı çıkmaktadır. Bu metan gazı arazinin geçirimli olup olmaması, kömür damarının yüzeye yakınlığı, kömürün desorpsiyon kapasitesi gibi sebeplerle bazen kömür damarından kendini yüzeye bırakırken bazen de kömür damarına sıkışıp degaj riski meydana getirebilmektedir. Mevzuatmız tüm yeraltı kömür ocaklarını Grizulu ocak olarak kabul etmiş ve metan gazının birincil önlemle önlemediği durumlar için, oluşacak patlayıcı ortamın alev almasını engellemek için çeşitli yasal düzenlemeler yapmıştır. Bunların başında da exproof malzeme gelmektedir.

Devamını Oku

VİKO’DAN KARRE KİDS SERİSİ

Ürünler

Çocukların hayal dünyasına ışık tutan anahtar, Panasonic Eco Solutions Türkiye tarafından satışa sunulan VİKO’nun Karre Kids serilerinde. Winx Club’ın güzel perileri Bloom, Stella, Flora, Miusa ve Tecna; Karlar Ülkesi’nin güzel kraliçesi Elsa ve onun sevimli kardeşi Anna kızların odalarında, Şimşek McQueen ve onun sevimli arkadaşları Mater ile Sally; Marvel’in dünyaca ünlü süper kahramanları Kaptan Amerika, Thor, Demir Adam, Hulk ve Örümcek Adam da erkeklerin yanında.

Devamını Oku

LEGRAND, KAPI ZİLLERİYLE ENGELLERİ KALDIRIYOR

Ürünler

Herkesin bir gün engelli olabileceğinin farkındalığıyla, son teknolojiyi kullanarak ürünler geliştiren Legrand, engelli, bebek, ya da hastaların bulunduğu yaşam alanlarında kullanım kolaylığı için yeni nesil kablosuz ve ışıklı kapı zilleri tasarladı.

Devamını Oku

MİNİMAL TASARIMIN YENİ ADI “LUNİS”

Ürünler

Sektörünün lider ve yerli markalarından Makel, beklentilerin üzerindeki tasarımıyla üstün hizmet kalitesi sunan yeni Lunis serisini genel ürün gamının içinde tüm satış kanallarına açmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

SAMSUNG’TAN KREDİ KARTI BOYUTUNDAKİ YENİ TAŞINABİLİR SSD T5

Ürünler

Samsung Electronics, harici depolama ürünlerinin performansını üst seviyeye taşıyan, en yeni taşınabilir katı hal sürücüsü modeli SSD T5’i tanıttı. Samsung’un tescilli V-NAND (Vertical NAND) teknolojisini kullanan T5, kompakt ve dayanıklı tasarımıyla sektör lideri transfer hızı ve şifrelenmiş veri güvenliği sunarak, tüketicilerin en değerli bilgilerine her zaman, her yerden ve daha önce hiç olmadığı kadar kolay ulaşmasını sağlıyor.

Devamını Oku

ÇEVRESEL DUYARLILIK LG MULTI V 5’TE

Ürünler

LG’nin en yeni ticari tip kliması LG Multi V 5, konutlardan ticari binalara ve kamu alanlarına kadar iklimlendirilecek tüm alanlar için konforlu ortamlar sunuyor. Endüstriyel boyutta yüksek enerji verimliliği, yenilikçi ısıtma, soğutma, havalandırma ve klima çözümlerini içeren LG Multi V 5 VRF sistemleri, sektörde devrim niteliğindeki pek çok teknolojiyi ve çevre duyarlılığını bir arada sunuyor.

Devamını Oku

YÜKSEK VOLTAJA DAYANIM TEST CİHAZLARI

Ürünler

İnterelektro LTD.’nin 2001 yılından bu yana Türkiye temsilciliğini yapmakta olduğu, kendi alanında dünya lideri olan ASSOCIATED RESEARCH firması Hypot ve HypotULTRA serisi Yüksek Voltaja Dayanım Test Cihazlarını yeniledi, standard olarak 3 yıl garanti süresine sahip olan cihazlar istenildiğinde ISO 17025 Kalibrasyon Sertifikası ile birlikte gelmektedir.

Devamını Oku

IP65 ŞALTER Kutuları

Ürünler

En optimal ürün çeşidi ve ebatları ile oldukça geniş bir şalter programı için tasarlanmış Kraus&Naimer Şalter kutuları.

Devamını Oku

LEGRAND LED‘Lİ EMNİYET AYDINLATMA ARMATÜRLERİ

Ürünler

Emniyet aydınlatma armatürleri, farkına varsak da varmasak da bulunduğumuz yaşam alanlarında bizi kontrollü bir şekilde risksiz bölgelere yönlendiren önemli bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Devamını Oku