Ağustos 2017

RİTA, ANAHTARDA YENİ ROTA OLMAYI HEDEFLİYOR

Anahtar - Priz

Mutlusan Elektrik son yıllarda anahtar priz alanında yaptığı önemli yatırımlarla piyasanın anahtar priz talebine de hitap etmeye başladı. Özellikle 2017’nin başlarından itibaren tanıtım çalışmalarına da oldukça hız verdi. Gerek düzenlediği tanıtım toplantılarıyla gerekse ağırlık verdiği saha satış ve pazarlama ağı ile yeni çıkardığı anahtar priz serisi RİTA ile gündemde kalmayı amaçlıyor.

Devamını Oku

PanasonIc Kurumsal Marka Yönetim Direktörü, Aysel Daysal Özaltınok: YENİ NESİL BİR TÜKETİCİ GRUBU İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Anahtar - Priz

Panasonic Eco Solutions Türkiye, İstanbul’da yerleşik endüstriyel tesislerimizde faaliyet göstermekte olup konfor, güvenlik ve enerji verimliliği sağlayan yenilikçi ürün ve çözümleri tüm paydaşlarının memnuniyetini gözeterek dünya pazarlarına sunmayı amaçlamaktadır.

Devamını Oku

GENİŞ KABLO BAĞI GERDİRME VE KESME İŞLEMİNDE HIZ VE RAHATLIK: EVO9

Elektrik

EVO9: Kablo bağı kesme ve gerdirme el aletidir. 13 mm genişliğe kadar kablo bağını kolaylıkla ve rahatca gerdirme ve kesme yapabilirsiniz.

Devamını Oku

VİKO ’DAN KARRE STYLE ANAHTAR-PRİZ

Elektrik

Farklı tasarıma sahip elektrik anahtarı ve prizleriyle şimdi Panasonic Eco Solutions Türkiye bu akımın öncülüğünü gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

ULUSOY ELEKTRİK HÜCRELERİ DEPREME DAYANIKLILIK SİSMİK TESTLERİNİ BAŞARI İLE GEÇTİ

Elektronik

Dünya standartlarında üretim yapan Ulusoy Elektrik hava yalıtımlı hücreleri İspanya’nın Virlab Laboratuvarı’nda yapılan depreme dayanıklılık sismik testlerini başarı ile geçti.

Devamını Oku

BİLGİSAYARLARIMIZDAKİ GİZLİ TEHDİT: BOTNET

Elektronik

Yakın zamanda gerçekleşen WannaCry ve Petya gibi küresel fidye yazılımı saldırıları, diğer internet kaynaklı tehditleri gölgede bıraktı. Ancak ESET Güvenlik Uzmanlarına göre, fidye yazılımlarından daha tehlikeli bir tehdit var. O da bulaştığı makinelerin kontrolünü ele alabilen ve geniş ağlar oluşturan botnetler. Fidye yazılımı WannaCry, son verilere göre yaklaşık 350 bin bilgisayarı etkilemişti, botnetler ise ABD polisine göre her yıl yaklaşık 500 milyon bilgisayar etkiliyor.

Devamını Oku

YETERSİZ SİBER GÜVENLİK SANAYİYE YILDA 497 BİN DOLAR ÖDETİYOR

Elektronik

Sanayi kuruluşlarının büyük bir kısmı siber güvenlik olaylarına karşı iyi bir şekilde hazırlanmış olduklarını düşünse de bu güven sağlam bir temele dayanmıyor olabilir. Geçtiğimiz sene içerisinde endüstriyel kontrol sistemleri (EKS) alanında faaliyet gösteren her iki şirketten biri, bir ila beş saldırıya maruz kaldı. Kaspersky Lab’ın araştırmasına göre, sanayi kuruluşları yetersiz siber güvenlik sebebiyle yılda ortalama 497.000 dolar kaybediyor.

Devamını Oku

BİLİŞİM 500 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ İLE BULUŞTU

Elektronik

BThaber tarafından yapılan Türkiye’nin önde gelen 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Teknolojileri sektörlerinin zirvedeki ilk 5 şirketinin açıklandığı organizasyonda; Bilgi Teknolojileri şirketleri arasında liderliği geçen sene olduğu gibi bu sene de İndeks Bilgisayar alırken; İletişim Teknolojileri şirketleri sıralamasında da zirve yine Türk Telekom’un oldu.

Devamını Oku

İNTERNET’E BAĞLI NESNELER SİLAH HALİNE GELİYOR

Elektronik

Günümüzde IoT cihazlarının, yani İnternet’e bağlanabilen telefonlar, tabletler, arabalar üzerinde kullanılan çeşitli cihazlar, üretim hattında kullanılan ölçüm cihazları, giyilebilir teknolojiler gibi üzerinde sensör olan ve bilgi gönderebilen her şeyin bir siber saldırı silahı olarak kullanılabildiğini görüyoruz. Dünyada kullanılan IoT cihazı sayısına ilişkin çeşitli kuruluşların verdiği rakamlar 6-12 milyar aralığında ve bu sayının 2020’ye kadar 20 milyarı aşacağını öngörülüyor.

Devamını Oku

TP-LINK’’TEN NEFFOS X1 SERİSİ AKILLI TELEFON

Elektronik

TP-Link, Neffos akıllı telefonların yeni serisi olan X1’i Türkiye satışa sunuyor. Neffos X1 ve X1 Max olmak üzere iki modeli satışa sunulan telefonlar, fiyat/perfromans odaklı ürünler.

Devamını Oku

ABB REACT İNVERTERİ İLE GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMINI OPTİMİZE EDİYOR

Elektronik

ABB’nin konutlar için tasarlanan benzersiz enerji depolama sistemi, enerjinin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Devamını Oku

ENERVİS VE SANAYİ KURULUŞLARI ENERJİ VERİMLİLİĞİ İÇİN HAREKETE GEÇİYOR

Enerji

Türkiye’de enerji verimliliği alanında projeler geliştiren Enervis’in EWE AG ile birlikte yürüttüğü “Türkiye’de Enerji Verimliliği- EnEffTurN (Energy Efficiency in Turkey Now)” projesi devam ediyor.

Devamını Oku

MEKAN HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNDE ENERJİ GERİ KAZANIMI

Enerji

Artan dünya nüfusu ve enerjiye kullanımı ile fosil yakıtlar gün geçtikçe tükenmekte ve yenilenebilir enerji kaynaklarının yüksek maliyeti enerji geri kazanımının önemi her geçen gün artırmaktadır. Hemen her alanda olduğu gibi konutlarda kullanılan enerjinin de geri kazanımı oldukça popüler çalışma alanlarından birisidir. Enerjinin önemli bir kısmının konutlarda kullanıldığı düşünüldüğünde; enerji tasarrufunu sağlamak için binalarda uygun ısıl yalıtımın yanı sıra hava sızıntılarının da önlenmesi gerekir. Ülkemizde yapılan yasal düzenlemelerle bu alanda önemli bir mesafe alınmıştır. Fakat konut içi havalandırma ile ilgili bir düzenlemenin olmaması ve uygulamadaki yetersizlikler binalarda “Kapalı Bina Sendrom”, “Hasta Bina Sendromu” ve “Bina Bağlantılı Hastalıklar” olarak tanımlanan sağlık problemleri ortaya çıkmaktadır. Bu çalışma havalandırma eksikliğine bir farkındalık olarak hazırlanmış olup, mekan içi havalandırma sistemleri ve enerji geri kazanımının önemini ortaya koymaktadır. Anahtar Kelimeler: havalandırma, enerji geri kazanımı,

Devamını Oku

YAZIN ARTAN ENERJİ TÜKETİMİNE ÇEVRECİ ÇÖZÜM: GÜNEŞ SANTRALLERİ

Enerji

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Temmuz ayına enerji tüketimi rekoru kırılarak başlangıç yapıldı.

Devamını Oku

NÜKLEER ENERJİ VE TEKNOLOJİSİ -4

Enerji

Günümüzde, elektrik enerjisinin hayatımızı önemli oranda etkilediği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Her geçen gün yaşadığımız teknolojik gelişmelerle birlikte elektriğe olan bağımlılığımız gün geçtikçe artmaktadır

Devamını Oku

“GÜNEŞ ENERJİSİNDE BÜYÜMENİN FORMÜLÜ ETKİLİ AR-GE STRATEJİSİ VE GÜÇLÜ EKOSİSTEM”

Enerji

TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) Enerji Çalışma Grubu tarafından düzenlenen Güneş Enerjisi Teknolojileri Çalıştayı kapsamındaki “Güneş Enerjisi Türkiye’nin Politikaları ve Stratejisi” başlıklı panelde konuşan Zorlu Solar Direktörü Evren Evcit: “Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyeli birçok ülkeden daha yüksek. Bu potansiyeli değerlendirmek için etkili bir AR-GE stratejisi belirlemeli ve güçlü bir ekosistem oluşturmalıyız. Kamu ve özel sektörün birlikte katkı sağlayacağı bir stratejik yol haritası ile Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyelini açığa çıkarabiliriz” diyerek tüm paydaşları iş birliğine çağırdı.

Devamını Oku

BUSBAR SİSTEMLERİNDE ALEV-YANGIN DAYANIMI

Fokus / Busbar

Dünyada yaygın olarak kullanılan ve alçak gerilim güç dağıtım ve iletim sistemi türü olan BUSBAR Sistemi; yüksek kısa devre dayanımı, uzun mekanik ömür ve düşük elektriksel kayıpları, yüksek elektriksel verimlilik özellikleri ile diğer sistemlerden bariz biçimde ayrılır.

Devamını Oku

DİJİTALLEŞME 10 KONUDA YARAR SAĞLIYOR

Haberler

Dünyada “Digital Signage”, Türkiye’de ise Sistem 9’un “Dijital Yayın ve Bilgilendirme Ekranları” adıyla yaygınlaştırdığı sistem, son yıllarda hızlı bir büyüme kaydetti. Dünyada henüz genç bir sektör olan bu alan birçok sektöre sayısız yararlar sağlıyor. Sistem 9 yönetimi, bu yararları 10 madde altında özetledi.

Devamını Oku

ZYXEL TÜRKİYE 10 YAŞINDA

Haberler

2007 yılı Haziran ayında Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan Zyxel, 10 yıl süresince Türkiye’de birçok ilke imza attı. Son dönemde smart-wifi çözümlerine odaklanan firmanın bu sene yüzde 20 büyüme hedefi bulunuyor.

Devamını Oku

PETYA SALDIRISINA KARŞI INNOVERA VE SOCPRIME’DAN GÜÇ BİRLİĞİ

Haberler

Bankalar, telekom şirketleri ve merkezi kamu kuruluşları başta olmak üzere 200’ün üzerinde büyük kuruluşa teknoloji tedariği, danışmanlık, eğitim ve personel alımı gibi farklı alanlarda destek veren Innovera, SocPrime ile güçlerini birleştirdi.

Devamını Oku

SIEMENS GAMESA ’DAN 36 ADET YENİ G132-3.3MW PLATFORM RÜZGAR TÜRBİNİNİ

Haberler

Siemens Gamesa, Konya’da bulunan Bağlar ve Ardıçlı rüzgâr santralleri için 36 adet, toplam 118.8MW rüzgâr türbini kurulumunu gerçekleştirecek.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC TİM İHRACAT ARAŞTIRMASINDA İLK 100’DE

Haberler

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından gerçekleştirilen TİM İhracat İlk 1000 araştırmasında 67.000 ihracatçı firma arasından ilk 100 firma içerisinde yer alma başarısı gösterdi.

Devamını Oku

VIKO BY PANASONIC’TEN YENİ LINNERA SERİSİ

Haberler

Ev dekorasyonunda köşeli hatlar, zevkli bir görünüm ortaya çıkartıyor. Öte yandan yaşam alanlarında çok daha duru ve yalın bir atmosfer de yaratıyor. Anahtar-priz teknolojisinde devrim yaratan tasarımlara öncülük eden VİKO by Panasonic, şimdi yeni Linnera serisi ile dekorasyonda köşeli hatları sevenlere sesleniyor.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC E-TİCARET SATIŞ KANALINI KULLANAN SATIŞ NOKTALARINI YENİLİYOR!

Haberler

Schneider Electric, online satış kanalı FazTicaret’ten alışveriş yapan ve ödüllendirme programı FazPuan üyesi olan elektrikçi ve perakende satış noktalarını yenileyerek kurumsal bir görünüme kavuşturuyor.

Devamını Oku

KAHRAMANMARAŞ VE ADIYAMAN’DA 6 YILDA 100 MİLYON TL’Yİ AŞKIN YATIRIM

Haberler

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Hasan Kaşıkçı, Adıyaman’da basın mensupları ile bir araya gelerek, Kahramanmaraş’ta yürütülen çalışmalar, yeni yatırımlar, hizmet kalitesini artırmak için kullanılan ileri teknoloji ve AR-GE çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku

BOSCH TÜRKİYE VE BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN SANAYİ 4.0 ORTAK PROGRAMI

Haberler

Bosch Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi’nin iş birliğiyle hayata geçen ‘Değişimi Şekillendirin-Dijital Üretim ve Sanayi 4.0 Programı’nın ilk yılında seçilen 40 öğrenci, Bosch Manisa Fabrikasının desteğiyle Nesnelerin İnterneti, bağlanabilirlik, Sanayi 4.0 konularını teoriden çıkararak gerçeğe dönüştürmek için çalışıyor

Devamını Oku

Legrand Türkiye ülke pazarlama Direktörü Özgür Sarıoğlu VE UPS ürün yöneticİsi Özlem Merhametsiz: AR-GE İÇİN 246 MİLYON EURO YATIRIM YAPTIK

Röportaj

Legrand Türkiye ülke pazarlama direktörü Özgür Sarıoğlu ve UPS ürün yöneticisi Özlem Merhametsiz ile birlikte hem Legrand Türkiye’den hem de günümüzde firmaların, hastanelerin ve daha birçok sektörün ihtiyacı olan UPS’ler hakkında bilgi aldık.

Devamını Oku

Günsan Elektrİk’İn CEO’su Stephane Nuss: GÜVENLİ ÜRÜNLERİ ULAŞILABİLİR FİYAT SEVİYESİNDE SUNMAYI TAAHHÜT EDİYORUZ

Röportaj

Anahtar ve priz sektörünün önde gelen firmalarından olan Günsan Elektrik’in CEO’su Stephane Nuss ile anahtar-prizden en son lansmanını yaptıkları ürünleri Radius’a kadar her şeyi konuştuk.

Devamını Oku

LEGRAND’DAN LED IŞIKLI ANAHTARLI FİŞ

Ürünler

Legrand inovatif ürünler üretmeye devam ediyor. Anahtarlı olmayan elektrikli küçük aletler ve grup prizleri anahtarlı hale getirmek için tasarlanan Led Işıklı Anahtarlı fişiyle, kullanıcısını hem şık hem de güvenli bir ortamla buluşturuyor.

Devamını Oku

HİOKİ LR8400 SERİSİ PORTATİF ÇOK KANALLI DATALOGGER

Ürünler

Global ısınmayı önlemek için çevresel ölçümlerde, enerji alanında yakıt hücre malzemelerinin geliştirilmelerinde, otomobilllerin geliştirilmelerinde, otomobil parçalarının testlerinde, ekipmanların bakım ve denetlemelerinde, tesislerin gözetlemelerinde, elektriksel ürünlerin testlerinde, elekronik parçaların empedans testlerinde vb. endüstriyel alanlarda kullanılan dataloggerlarınların kullanımı günümüzde gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Devamını Oku

GÜNSAN’DAN KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLEN ANAHTAR-PRİZ SERİSİ

Ürünler

Günsan, ilhamını hayatın her alanındaki yumuşak hatlar ve günümüz teknoloji trendlerinden alan, estetik ve sadeliği tasarımında birleştiren yeni Radius serisi ile yaşam alanlarını yenilikçi ve ezber bozan bir yaklaşımla buluşturuyor. 8 mm kenar inceliğindeki düz yüzeyi ve yuvarlak hatları ile tarz sahibi mekânların vazgeçilmezi olma hedefiyle tasarlanan Radius serisi; Radius, Radius Elements ve Radius Design’dan oluşuyor.

Devamını Oku

PANASONIC YANGIN ALGILAMA VE GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ ŞİMDİ TÜRKİYE’DE

Ürünler

VİKO by Panasonic, Türkiye’deki faaliyetlerini sürdürüyor. Japon markası Panasonic, şimdi profesyonel yangın algılama sistemleri ve güvenlik çözümleri ile Türkiye pazarına güvenli ve tam entegre çözümler sunuyor.

Devamını Oku

EVİNİZİN ISISINI AYARLAYABİLİR, ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYABİLİRSİNİZ

Ürünler

Yazın özellikle camlardan giren güneş ışınları yaşam alanlarının ısısını artırıyor. Bu da klimaların daha yüksek ayarda çalışması ve daha fazla enerji kullanımı anlamına geliyor.

Devamını Oku

HAGER’DEN YENİ GOLF VS VE VF SERİSİ

Ürünler

Akıllı bina sistemleri ve enerji verimliliği çalışmaları ile Hager I Berker, yeni Golf sigorta kutuları VS ve VF serisi ile kurulumu daha hızlı ve verimli hale getiren fonksiyonel bir ürüne imzasını attı

Devamını Oku