Temmuz 2017

SCHNEIDER ELECTRIC GARTNER’IN GELİŞMİŞ DAĞITIM YÖNETİM SİSTEMLERİ MAGIC QUADRANT RAPORUNDA BİR KEZ DAHA LİDER

Elektrik

Enerji yönetimi ve otomasyonda uzman olan Schneider Electric, Gartner, Inc. tarafından gerçekleştirilen Gelişmiş Dağıtım Yönetim Sistemleri Magic Quadrant raporunda dördü kez ADMS Lideri seçildi.

Devamını Oku

İRİS TANIMA İLE YÜKSEK GÜVENLİK ARTIK DAHA EKONOMİK

Elektrik

Geçiş kontrol sistemleri arasındaki en güvenli çözüm olan iris tanıma, Sensormatic’in yeni ürünü CMITech EF-45’le kuruluşlar için çok daha ekonomik hale geliyor. Kullanım ve kurulum açısından da iris tanımayı çok daha pratik hale getiren bu çözüm, yüz konumlama özelliğiyle 35 ile 45 santimetrelik mesafede sıra dışı bir kullanım kolaylığı sunuyor.

Devamını Oku

GÜÇ TRAFOLARINDA BUCHHOLZ GAZ ANALİZİ

Elektrik

Arıza anında yalıtım malzemelerinde gaz açığa çıktığında, rölenin içinden geçerken haznede birikerek şamandırayı aşağı iterek ya da ani arızalarda yağ hızla giderken klepeyi harekete geçirerek kontakların çalışmasına sebep olur. Rölenin içerisinde cıva kontaklı iki adet şamandıra vardır.

Devamını Oku

AYEDAŞ BAKIM VE YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

Elektrik

AYEDAŞ, İstanbul Anadolu Yakası’nda kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında 2017 yılının mayıs ayında da bakım, onarım çalışmaları ile yatırımlarına devam etti.

Devamını Oku

DÜNYADA ELEKTRİKLİ ARAÇ SAYISI 2 MİLYONA ULAŞTI

Elektrik

Gelişen ve küreselleşen dünyada hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran motorlu taşıtların yerini elektrikli araçlar alıyor. Çevreye olan etkilerinin yanı sıra ulaşım maliyetlerinin de azaltılması için ilk kez 1997 yılında Japonya’da üretilmeye başlanan elektrikli araçlar son yılların gözdesi haline geldi.

Devamını Oku

LEGRAND DİJİTAL ZAMAN SAATLERİ

elektronik

Legrand, yeni nesil Dijital Zaman Saatleri ile zamanı en iyi şekilde yönetmeye yardımcı oluyor, yaşam alanındaki ihtiyaçların tek bir noktadan çözülmesine olanak tanıyor.

Devamını Oku

SPECTRUM POWER® 5 İLE DMS UYGULAMALARI

Enerji

Bu makalede, dağıtım sistemlerinin ihtiyacı olan şebeke analizlerini merkezi SCADA sistemleri üzerinden canlı veriler yardımıyla nasıl yapabildiğimizi anlatmaya çalışacağım.

Devamını Oku

PANASONIC HIT® GÜNEŞ PANELİ DÜNYANIN EN YÜKSEK PMAX SICAKLIK KATSAYISINA ULAŞTI

Enerji

Panasonic Corporation seri üretimdeki silikon esaslı fotovoltaik modülleri için %-0.258/°C1 ile dünyanın en yüksek Pmax sıcaklık katsayısına ulaştı. Bu zamana kadar sıcaklık katsayısı %-0.29/°C değerlerindeydi. Mevcut çalışmalar sayesinde seri üretim seviyesinde 0.032 puanlık teknik iyileştirme ile %-0.258/°C seviyesine ulaşılarak heterojunction (HIT) güneş hücrelerinin pozitif sıcaklık özelliği ortaya konulmuş oldu.

Devamını Oku

ENERJİ TÜKETİMİNDE DAHA FAZLA ŞEFFAFLIK

Enerji

Enerjinin tasarruflu kullanımı, sınırlı olan kaynaklarımızın kullanımını azaltır ve çevreyi korur. Sürekli artan enerji fiyatları imalat sanayindeki enerji tüketimininin azaltılması hususunu rekabetçi bir faktör haline getirmiş bulunuyor. Enerji tasarrufu uygulamalarını hayata geçirebilmek için enerji tüketiminin ölçülebilir olması gerekmektedir.

Devamını Oku

FLUKE 1736 VE 1738 ÜÇ FAZLI POWER LOGGER’LAR SİSTEM GÜVENİLİRLİĞİNİ VE TASARRUFLARI OPTİMİZE ETMEK İÇİN KAPSAMLI VERİLER SUNAR

Enerji

Netes Mühendislik’in sunduğu Fluke 1736 ve 1738 üç fazlı logger’lar sayesinde enerji tüketimini ve güç kalitesini detaylı bir şekilde analiz etmek üzere 500’den fazla güç kalitesi parametresi otomatik olarak yakalanabilir ve kaydedilebilir.

Devamını Oku

NÜKLEER ENERJİ VE TEKNOLOJİSİ -3

Enerji

Günümüzde, elektrik enerjisinin hayatımızı önemli oranda etkilediği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Her geçen gün yaşadığımız teknolojik gelişmelerle birlikte elektriğe olan bağımlılığımız gün geçtikçe artmaktadır

Devamını Oku

ENERJİ YÖNETİMİ, SAYAÇ OTOMASYONU ve ÖN ÖDEMELİ SİSTEMLER

Enerji

Aktif Mühendislik, enerji yönetimi alanında ve sayaç otomasyonu tecrübesiyle hizmet veriyor.

Devamını Oku

GE YENİLENEBİLİR ENERJİ VE FİNA ENERJİ’den 10 YIL SÜRELİ SERVİS ANLAŞMASI

Enerji

Tam Kapsamlı Servis Anlaşması, Fina Enerji ve Türkiye için kendi alanında bir ilk olma özelliğini taşıyor. Anlaşma, ülkede bulunan dokuz rüzgar santralindeki 150 GE rüzgar türbinini kapsıyor.

Devamını Oku

EWE’DEN KAYSERİ’YE GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ

Enerji

EWE Turkey Holding enerji sektöründe bir ilke daha imza atarak, Kayseri İncesu’da 2016 yılında yatırımına başladığı 52 bin metrekarelik güneş enerjisi santralini faaliyete geçiriyor. EWE Turkey Holding şirketlerinden Enervis’in anahtar teslimi yapım işini (EPC) üstlendiği 7 futbol sahası büyüklüğündeki santral, 2300 dairenin elektriğini karşılayabilecek. Santral, EWE Türkiye Grubu’nun Türkiye’deki ilk yenilenebilir enerji yatırımı olma özelliğini taşıyor.

Devamını Oku

KİLİTLEME-ETİKETLEME (LOTO) İLE TEHLİKELİ ENERJİLERİN KONTROLÜ

Enerji

Elektrik, mekanik, hidrolik, pnömatik, kimyasal, termal gibi enerji kaynakları, makine veya ekipman üzerinde çalışan personel için tehlikeli olabilir. Makine veya ekipmana yapılan, servis bakım ve temizlik gibi işlerde, beklenmeyen başlangıçların olması veya depolanan enerjinin kontrolsüz bir şekilde serbest kalması ciddi yaralanmalara hatta ölümlere neden olabilir.

Devamını Oku

KOMPAKT KUMANDA PANOLARI İÇİN GÜÇ KAYNAKLARI

Enerji

Phoenix Contact’ın yeni yüksek güç yoğunluklu Uno güç kaynakları kompakt kumanda panolarında 240 W’a kadar 24 V DC veya 12 V DC yüklerin güvenli beslemesini sağlar. Verimin yüksek olması ve boşta kayıpların düşük olması ve verimli enerji kullanımını garantiler. Uno güç kaynakları ürün beş modülden oluşuyor.

Devamını Oku

KAÇAK AKIM KORUMA RÖLELERİ VE TOROİD TRAFOLAR

Fokus

Türkiye pazarında Novsen Elektrik ve Elektronik Tic. A.Ş. tarafından temsil edilen Frer, piyasaya sunduğu en yeni teknoloji ürünleri ile her geçen gün pazar payını arttırmaktadır. Bu cihazların en başında yer alan kaçak akım röleleri, her sektördeki işletmelerde hem çalışanların güvenliğini sağlamak hem de işletmenin kesintisiz olarak çalışmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Devamını Oku

GÜÇ KULLANIMININ İZLENMESİ Güç Ve Enerji Kullanımının Kaydını Tutmak İçin Beş neden

Fokus / UPS

Yeni yükler eklemeden önce bir yük çalışması yapılmaması, mevcut elektriksel yapının aşırı yüklenmesine neden olabilir; bu durum elektriksel güvenliği ve güvenilirliği tehlikeye atar.

Devamını Oku

YÜKSEK TEKNOLOJİ 3 FAZ BLUE-LINE UPS’LER ELEKTRİK PROBLEMLERİNİ YOK EDİYOR

Fokus / UPS

1994 yılında kurulan Germen Elektronik, ISO 9001 Kalite ve Güvence standardına sahip İstanbul Seyrantepe’de bulunan 2.000 m2’lik üretim alanında başta Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) olmak üzere, İnvertör, Redresör ve Otomatik Voltaj Regülatörü imalatını sürdürmektedir. Germen Kesintisiz Güç Kaynakları başta IT sektörü olmak üzere tekstil makineleri, CNC ve lazer kesim makineleri, bilişim, otomotiv sektörü, sağlık ve medikal sektörleri, denizcilik ve tersaneler, rüzgâr ve diğer yenilenebilir enerji projelerinde ve daha birçok sektörün yanı sıra konutlarda da kullanılmaktadır.

Devamını Oku

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI SERİSİ İLE IPC’LER VE KONTROLÖRLER KORUNUYOR

Fokus UPS

Omron, endüstriyel bilgisayarların (IPC’ler) ve fabrika otomasyon kontrolörlerinin anlık gerilim düşmeleri ve elektrik kesintilerine karşı korunması için ideal bir önlem olan, DIN ray montajlı bir DC-DC kesintisiz güç kaynağı (UPS) serisi S8BA’yı sundu.

Devamını Oku

TRAFOLARDA ÇIKIŞ İZOLASYONLARINDA PRESSBOARD BARİYER VE KALIN TEMEL İZOLASYONUN KARŞILAŞTIRMASI

Haberler

Günümüz trafo sektöründe trafo üreticileri 500-800 1200 kV gerilim seviyelerinde sargı çıkışını buşhinge bağlamak için çeşitli sistemler kullanılır. Yıllar önce kullanılan kalın krep temel izolasyonlu sistemler ekonomiklikleri, güvenirlikleri ve trafo içindeki ömürleri incelendiğinde yerlerini bir çok konuda üstün teknolojiye sahip pressboard bariyer sistemlerine bırakmışlardır

Devamını Oku

NOVATEL ’İN YENİ HABERLEŞME SERVİSİ ‘TELSİZNET’ SEKTÖRDE YENİ UFUKLAR AÇIYOR

Haberler

Haberleşme sektörüne sunduğu ürün ve çözümlerle kendi alanının lideri olmaya devam eden Novatel, geleneksel telsiz sistemlerini ve yenilikçi geniş bant multimedya özelliklerini, cep telefonu şebekeleri üzerinden sağlayan haberleşme servisi TELSİZNET’i piyasaya sunarak sektörde dikkat çeken bir yeniliğe imza attı.

Devamını Oku

SATIN ALMA SÜRECİ FARKLILAŞIYOR

Haberler

Teknoloji çağında her şey iletişim ve paylaşım üzerine kurulu. Artık çoğu tüketici, denedikleri üründen emin olmak için üzerlerindeyken fotoğraflayıp sevdikleriyle paylaşıyor. Sensormatic, AboutMe™ ile mağazalara müşteri memnuniyetini artıracakları bir çözüm sunuyor.

Devamını Oku

MUTLUSAN ELEKTRİK GAZİANTEPLİ BAYİLERİNİ FABRİKA GEZİLERİ KAPSAMINDA İSTANBUL’DA AĞIRLADI

Haberler

Mutlusan Elektrik, Gaziantep’teki bayilerini İstanbul’da ağırladı. Fabrika gezisi kapsamındaki davete çok sayıdaki bayi katılım gösterdi.

Devamını Oku

HES KABLO İSO 500 LİSTESİ’NDE SEKTÖR LİDERİ OLDU

Haberler

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasında HES Kablo bir kez daha ilk 100’de yer aldı. İSO 500 Listesi’nde 80’inci sırada yer alan HES Kablo, listede tüm kablo üreticilerini geride bırakarak kablo sektöründeki liderliğini bir kez daha tescilledi. İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafı

Devamını Oku

GLOBALTURK CAPITAL'DEN TUNÇMATİK’E GÜNEŞ ENERJİSİ PROJELERİ İÇİN DANIŞMANLIK

Haberler

Globalturk Capital, Tunçmatik’in Türkiye’deki 73 MW’ı aşkın güneş enerjisi projeleri için Aktifbank’tan proje finansmanı sağlamasında destek oldu.

Devamını Oku

MARAŞ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ, ULUSOY ELEKTRİK İLE 3 MİLYON TL’LİK SÖZLEŞME İMZALADI

Haberler

44 MW’lık kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük güneş enerji santrali olan Maraş Güneş Enerji Santrali’nin orta gerilim hava yalıtımlı hücre ve beton köşk ihtiyacı için Ulusoy Elektrik ile 3 Milyon TL’lik sözleşme imzalandı.

Devamını Oku

WILO 7 OKULDAN 450’DEN FAZLA ÖĞRENCİYİ YENİ POMPA TEKNOLOJİLERİYLE TANIŞTIRDI

Haberler

Wilo, öğrencilere yönelik seminerlerine devam ediyor. Sektörün gelecekte ihtiyaç duyacağı insan kaynağının gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Wilo, bu kapsamda 7 farklı okulda toplam 454 öğrenciye seminerler verildi. Öğrenciler büyük ilgiyle takip ettikleri seminerlerde yeni pompa teknolojileriyle tanışma fırsatı buldu.

Devamını Oku

YENİ ANAHTAR SERİSİ RİTA VE SİGORTA + ZAYIF AKIM KUTUSU COMFORT’U TANITILDI

Haberler

Mutlusan Elektrik Trabzon bayisi, Karadeniz Elektomarket’in davetiyle gerçekleştirilen toplantıya Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mustafa Kaçmaz da katılarak bir konuşma yaptı.

Devamını Oku

ENERJİ VERİMLİ VE RENK ALTERNATİFLİ ANAHTAR PRİZLER

Haberler

Legrand’ın Celest Anahtar-Prizleri, farklı renk ve estetik tasarımıyla mekanların dekorasyonuna farklı bir hava katıyor. Dikdörtgen ve dairenin mükemmel uyumunu yaşam alanlarına taşıyan Celest Anahtar-Prizler, tasarımından hiçbir ödün vermeden pratikliğini ve işlevselliği bir bütün olarak kullanıcısına sunuyor

Devamını Oku

GERME DAYANIMI YÜKSEK AZ PARÇALI KABLO RAKOLARI

Haberler

Blueglobe® Pflitsch Blue Globe Kablo Rakorları

Devamını Oku

YENİ 1S SERVO SİSTEMİ, MAKİNE TASARIMINI VE VERİMLİLİĞİNİ GELİŞTİRİYOR

Motor ve Sürücüler

Omron, kullanıcıların makine verimliliğini önemli ölçüde artırmasına olanak sağlayan özellikleri optimum kurulumla birleştiren yenilikçi bir servo sistemleri ürün serisini piyasaya sürdü. Günümüz makine üreticilerinin gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak üretilen yeni Omron 1S servo ürün serisindeki ürünler, olağanüstü performansın yanı sıra yerden tasarruf sağlayan kompakt bir yapı sunuyor ve 100 W-3 kW güç değerleriyle sağlanıyor.

Devamını Oku

KOMPAKT VE GELİŞMİŞ HIZ KONTROL ÇÖZÜMLERİ

Motor ve Sürücüler

Sanayide kullanılan elektrik motorlarının hız kontrolü için hız kontrol cihazlarının kullanılması yaygın bir uygulamadır. Bu cihazlar hız kontrolünün yanı sıra verimliliği arttırırken motor arızalarının azalmasını da sağlamaktadır. Artan üretim talepleri ile birlikte ihtiyaç olunan çözümlerde değişiklik göstermektedir. Elektrik motorlarının kontrol edilebilirliğinin yanı sıra kontrol cihazlarının da esnek ve kolay kullanılabilir olması da önemli bir rol oynuyor.

Devamını Oku

ALÇAK GERİLİM KOMPANZASYON PANOLARININ ELEKTRİKSEL ÖZELLİKLERİN BELİRLENMESİ VE 3 BOYUTLU PANO TASARIMI

Pano

Ortak ürün özellikleri için ortak tasarım platformunda geliştirilen fabrika otomasyonu (FA) cihazlarının üçüncü etabını tanıtıyor. Yeni ürünlerin arasında Anahtarlamalı Güç Kaynakları, DIN Ray Klemensleri, Sıvı Kaçağı Sensör Amplifikatörleri ve I/O Röle Terminalleri bulunuyor.

Devamını Oku

OMRON, ORTAK TASARIM PLATFORMUNDA GELİŞTİRİLEN FABRİKA OTOMASYONU CİHAZLARININ 3. ETABINI TANITIYOR

Pano

Ortak ürün özellikleri için ortak tasarım platformunda geliştirilen fabrika otomasyonu (FA) cihazlarının üçüncü etabını tanıtıyor. Yeni ürünlerin arasında Anahtarlamalı Güç Kaynakları, DIN Ray Klemensleri, Sıvı Kaçağı Sensör Amplifikatörleri ve I/O Röle Terminalleri bulunuyor.

Devamını Oku

OSRAM’DAN DAHA İYİ MAĞAZA AYDINLATMASI İÇİN 2 YENİ ÜRÜN

Ürünler

OSRAM, spot takip ışığı Punctoled Track ile yönlendirmeli spot ışığı olan Punctoled Spotu ürün portföyüne ekledi. Her ikisi de mağazacılık sektöründe basit vurgu aydınlatması için ideal ve iyi renk oluşturma özelliklerine sahip olan ürünler yüksek homojenlik seviyesiyle de dikkat çekiyor.

Devamını Oku

ERGONOMİK VE ÇOK FONKSİYONLU PANELLER

Ürünler

Yıllardır tüm müşteri beklentilerini üst seviyede karşılayan ürünler üreten lider dünya markası Panasonic, şimdi Thea IQ dokunmatik paneller ile akıllı bina teknolojilerini yeni bir boyuta taşıyor. Thea IQ dokunmatik paneller, kusursuz tasarımlarıyla hayat konforunu üst noktaya taşırken, geleceği yeniden şekillendiriyor.

Devamını Oku

MİNİMUM ALANDA MAKSİMUM FONKSİYONELLİK SAĞLAYAN EMNİYET RÖLELERİ

Ürünler

PNOZsigma emniyet röleleri yılların verdiği tecrübeyi bugünün yüksek teknolojisi ile birleştirerek, minimum maliyet ve çaba ile maksimum emniyet seviyesine ulaşmayı sağlamaktadır.

Devamını Oku