Haziran 2017

ERSE KABLO’NUN KALİTESİ VE GÜVENİRLİĞİ CPR İLE TESCİLLENİYOR

Elektrik

Yangından doğabilecek can ve mal kaybı zararlarının önlemenin ve azaltmanın ilk yolu, yangına neden olabilecek faktörleri ortadan kaldırmak ya da azaltmaktan geçmektedir. Yangınlardan korunmak için altın kuralın yangını söndürmekten çok, yangının çıkmasını önlemek olduğu unutulmamalıdır.

Devamını Oku

ELEKTRİK ENERJİSİNDE MALİYET İNCELEMESİ

Elektrik

Elektrik enerjisi günlük yaşantımızda çok sık kullandığımız enerji çeşitlerinden birisidir. Gerek nüfusun artması gerekse teknolojideki ilerlemeler enerji ihtiyaçlarının artmasına neden olmuştur. Bunun nedeni elektrik enerjisinin temiz, kolay iletilmesi ve diğer enerji türlerine kolay dönüştürebilmesi gibi önemli özelliklerin olmasıdır. Elektrik enerjisinin denetlenmesi, üretici ve tüketici açısından tasarruf ve fayda sağlar. Elektrik enerjisinin üretim, iletim ve dağıtımı belirli bir maliyet içerisinde yapılmalıdır. Tüm faktörler göz önüne alınarak üretici ve tüketiciye en uygun olacak şekilde maliyet hesabı çıkarılmalıdır. Bu bildiride elektrik enerjisinin maliyeti incelenecektir.

Devamını Oku

OTOMOBİLLERİN GİDEREK “ELEKTRONİK CİHAZLAŞTIĞININ” FARKINDA MIYIZ?

Elektrik

Otomotiv tedarik sanayii ihracatının yüzde 70’ini temsil eden ve sektörünün en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan TAYSAD, Bursa’da toplandı. Bursa’daki üyelerin bir araya getirildiği toplantıda, otomotiv sektörünün geleceğine ışık tutacak sunumlar yapıldı. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, 150 yıl kadar önce “mekanik” birer cihaz olarak doğan otomobillerin nasıl elektronik cihazlara dönüşmekte olduğunu anlattı.

Devamını Oku

SAMSUNG TELEFON, TELEVİZYON VE BİLGİSAYARLARINI KORUMAK İÇİN MCAFEE İLE ANLAŞTI

Elektronik

Samsung, dünyanın önde gelen güvenlik yazılımları üreticisi McAfee ile iş birliğini geliştirdi. Bu yeni iş birliği ile, tüketiciler McAfee çözümlerini kullanarak Samsung marka akıllı televizyon, telefon ve bilgisayarlarıyla internete güvenle bağlanabilecekler.

Devamını Oku

GÖMÜLÜ HATLARDA GÜZERGÂH VE ARIZA BELİRLEME ARAÇLARI

Enerji

Günümüzde elektrik, su, doğalgaz gibi ihtiyaçların büyük bir bölümü yeraltı hatları ile son kullanıcıya ulaştırılmaktadır. Yeraltı hatlarının güzergahlarının belirsizliği, sadece çeşitli kazılarda değil, aynı zamanda kanalizasyon boruları, su boruları ve kabloların döşenmesinde, yeraltı hatlarına zarar verme riskini de taşır ve bu da tehlikeli kazalara neden olabilir. Kaza riskini sınırlamak için, mevcut yeraltı hatlarının yerinin belirlenmesini içeren birtakım önlemler alınmalıdır. Fam Enerji, Sonel markasının Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olarak son teknoloji ürünlerle ihtiyaçlarınızı karşılar.

Devamını Oku

NÜKLEER ENERJİ VE TEKNOLOJİSİ -2

Enerji

Günümüzde, elektrik enerjisinin hayatımızı önemli oranda etkilediği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Her geçen gün yaşadığımız teknolojik gelişmelerle birlikte elektriğe olan bağımlılığımız gün geçtikçe artmaktadır.

Devamını Oku

MEVCUT ALÇAK GERİLİM SİSTEMLERİNİ GELİŞTİRMEYE YARAYAN DİJİTAL ÜNİTE

Enerji

Yeni Ekip UP, mevcut tesislerde çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak için kolay dijital güncelleme sağlar.

Devamını Oku

EL-NET LT ENERJİ ANALİZÖRÜ

Enerji

El-Net LT enerji analizörü elektrik şebekelerindeki elektriksel parametreleri ölçmek için tasarlanmıştır. Cihaz üzerinde standart olarak gelen RS485 Modbus RTU, Ethernet Modbus TCP ve BACnet haberleşme modülleri aracılığıyla enerji otomasyonu ve bina yönetim sistemlerine kolayca entegre edilerek uzaktan izlenebilir.

Devamını Oku

CHEP SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYOR

Enerji

Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı sürdürülebilir iş modeli ile daha yaşanılabilir yarınlar için çalışan tedarik zinciri devi CHEP, karlılığı artırırken gezegene verilen zararı da azaltıyor. CHEP ekipmanlarını kiralayarak yeniden kullanmayı tercih eden iş ortakları hem ahşap tüketimlerini hem CO2 emisyonlarını azaltarak dünyaya katkı sağlıyor. 2009 yılından beri CHEP’in iş modeli sayesinde Türkiye’de 2 bin 484 ton atık oluşumu engellendi, 25 bin 365 adet ağaç kurtarıldı ve karbon emisyonu 30 bin 492 ton azaldı.

Devamını Oku

YENİLENEBİLİR ENERJİ SEKTÖRÜ DÜNYADA 10 MİLYON KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

Enerji

Çin’in öncülüğünü yaptığı Asya, hızla ilerleyen bu ekonomik sektörün ağırlık merkezini oluşturuyor.

Devamını Oku

GÜÇ KALİTESİ VE HARMONİKLER

Enerji Kalitesi ve Verimliliği

Yaşama sağladığı katkılar nedeni ile elektrik enerjinin kaliteli olması gerekmektedir. Güç kalitesi kavramından maksat, sabit şebeke frekansında; sabit ve sinüsoidal biçimde değişen uç gerilimidir. En genel anlamda, kaliteli bir elektrik enerjisini belirleyen kriterler, enerjinin sürekliliği, gerilim ve frekansının sabitliliği güç faktörünün bire yakınlığı, harmonik distorsiyonun standartlarca kabul edilen değerlerin altında olması gerekmektedir. Kaliteyi belirleyen bu kriterlerin, elektrik enerjisinin üretimi, iletimi ve dağıtımı sırasında sağlanması gerekmektedir. Elektrik şebekenin tanımlanan bir noktasında, gerilimin genlik ve frekansının anma değerlerini koruması ve gerilim dalga şeklinin sinüs biçiminde bulunması kalite acısından çok önemlidir.

Devamını Oku

KAÇAK AKIM KORUMA AVE OROİD TRAFOLAR

Fokus

Türkiye pazarında Novsen Elektrik ve Elektronik Tic. A.Ş. tarafından temsil edilen Frer, piyasaya sunduğu en yeni teknoloji ürünleri ile her geçen gün pazar payını arttırmaktadır. Bu cihazların en başında yer alan kaçak akım röleleri, her sektördeki işletmelerde hem çalışanların güvenliğini sağlamak hem de işletmenin kesintisiz olarak çalışmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Devamını Oku

YENİ KONTROL PANOLARI İÇİN DAHA GELİŞMİŞ ZAMAN RÖLELERİ

Fokus Röle

Omron’un ilk ürünü; yani X-ray zaman rölesinin üretiminin üzerinden tam 80 yıl geçti. Bu süre içinde zaman röleleri, kontrol panolarını yeni bir seviyeye taşırken müşteriye daha fazla değer sunar oldu. Şimdi H3DT serisi zaman röleleri, yeni gelişmiş konseptlerle sunulmaktadır.

Devamını Oku

GÜVENLİKTE GÜÇ

Fokus Röle

İş güvenliği alanında ürün yelpazesini, yeni güvenlik rölelerinin yanı sıra, yeni nesil güvenlik PLC’leri (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici) ile makine ve sistem yapımındaki tüm uygulamalara yönelik etkili çözümler sunarak genişletiyor. Birbiriyle uyumlu güvenlik cihazları tüm makine türleri için komple güvenlik otomasyon çözümlerini mümkün hale getiriyor.

Devamını Oku

İZLEME RÖLELERİ DÜNYANIN HER YERİNDE KAPSAMLI MAKİNE KORUMASI SUNUYOR

Fokus Röle

İzleme röleleri üretiminde 50 yılı aşkın deneyime dayanan kompakt K8 serisi, güvenilir makine koruması ve güvenliğinin sunulmasında geleneğini sürdürmektedir. Omron üç fazlı izleme için altı yeni model ekleyerek bu popüler ürün serisini tamamlamıştır.

Devamını Oku

AŞIRI AKIM, AŞIRI VE DÜŞÜK GERİLİM VE FREKANS RÖLESİ

Fokus Röle

Tüm ürünlerimizin üretimi Avrupa standartlarında olmakla birlikte hem IEC (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu) normlarında olup hem de çeşitli kurum ve kuruluşlarca ilgili kalite ve test sertifikasyonlarına sahiptir. Dünyada bu şartları sağlayan yalnızca 12 üretici bulunmaktadır, bunlardan birisi de DEMA RÖLE olup Türkiye’yi bu önemli stratejik üründe uluslararası arenada 10’uncu ülke seviyesine çıkarmıştır.

Devamını Oku

SADECE 6 MM’LİK GENİŞLİĞE SAHİP G2RV ENDÜSTRİYEL RÖLELERİ KİLİTLENEBİLİR TEST SWİTCHİ İLE SUNULUYOR

Fokus Röle

Omron, geleceğin Akıllı Fabrikası’ndaki akıllı otomasyon için tasarlanan Röle 4.0 ile G2RV endüstriyel röle serisini bir sonraki seviyeye taşıdı. G2RV serisi rölelere eklenen kilitlenebilir test switchi sayesinde operatörlerin ve mühendislerin bir panel, makina veya sistemin işlevselliğini test etme avantajı sağlanmaktadır. Test switchi, kazayla çalıştırılmayı önlemeye yönelik döner bir koruyucu kapağa sahiptir. Ayrıca bu kapak, örneğin; tehlikeli bir ortamda operatörlerin belirli bir mesafeden bakıldığında switchin korumalı olduğunu görmelerini mümkün kılar.

Devamını Oku

Kaçak Akım Koruma Röleleri ve Toroid Trafolar

Fokus Röle

Omron’un yeni G9SE emniyet rölesinin, montaj süresini %50’den fazla kısaltan ve ultra-ince yapısında kolay erişilebilir vidasız terminallerle donatılmış üç farklı modeli ile tüm emniyet uygulaması ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Bu ürünler, çeşitli emniyet konfigürasyonları ve ayarlanabilir kapamada gecikme zamanlarını kapsayan farklı opsiyonlar sunmaktadır. Bunların hepsi, E-stoplar, emniyet kapı switchleri ve emniyet ışık bariyeri gibi çeşitli emniyet cihazlarıyla uyumludur.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL RÖLELER

Fokus Röle

Endüstriyel röleler geniş uygulama alanları ile sanayide birçok alanda karşımıza çıkar. Röleler sinyalleri anahtarlamanın yanında, güç devrelerinde ve kontrol uygulamalarında sıklıkla kullanılır.

Devamını Oku

CDT YENİLİKÇİ SINIR TARAMA ÇÖZÜMÜ XJTAG'İ ÖĞRETMEYE DEVAM EDİYOR

Haberler

CDT Bilgi Teknolojileri, dünyada hızla yayılan sınır tarama (boundary scan) çözümü olan XJTAG Tasarım Geliştirme Sistemi ile ilgili çalıştay düzenleyerek sektör ilgililerine fayda sağlıyor.

Devamını Oku

LEGRAND'IN MYHOME OTOMASYON SİSTEMİ İLE YÜZDE 60'A VARAN ENERJİ TASARRUFU

Haberler

Son yılların en önemli konularından olan “sürdürülebilirlik”, şirketlerin de en önemli gündem maddelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Devamını Oku

PANASONIC YENİ NESİL ENTEGRE GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİNİ İZMİR'DE TANITTI

Haberler

Dünyaca ünlü Japon markası Panasonic, entegre güvenlik çözümleriyle Türkiye pazarına güvenli ve tam entegre çözümler sunuyor. Marka, son teknoloji çözümlerini İzmir Hilton Hotel’de verdiği seminerle tanıttı. Yoğun ilgi gören seminerin ilk bölümünde Panasonic yangın algılama sistemleri hakkında genel bilgi verilirken katılımcılara gelişmiş akıllı dedektör teknolojisi ve tehlikeli alanlarda yüksek koruma özelliği anlatıldı

Devamını Oku

TEST A.Ş.'YE TÜRKİYE'NİN 455. AR-GE MERKEZİ BELGESİ VERİLDİ

Haberler

Elektrik-elektronik sektöründe faaliyet gösteren, güç elektroniği ve enerji konularında yatırımlarına devam eden Test A.Ş.’ye Türkiye’nin 455. Ar-Ge Merkezi Belgesi verildi.

Devamını Oku

EKİN ENDÜSTRİYEL “ICCI” ULUSLARARASI ENERJİ FUARINDA BUHAR ENERJİSİ İLE KULLANIM SUYU HAZIRLAMA SİSTEMLERİNİ TANITTI

Haberler

Sektörel Fuarcılık A.Ş. tarafından, İstanbul Fuar Merkezinde 3-5 Mayıs tarihinde gerçekleşen Uluslar Arası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansında Ekin Endüstriyel yer aldı.

Devamını Oku

TP-LİNK’TEN WiFi HIZINI VE GÜVENLİĞİNİ EN ÜST SEVİYEYE ULAŞTIRAN YENİ AĞ DONANIMLARI

Haberler

TP-Link, kurumlara yönelik, kolay kullanılan ve WiFi hızını ve güvenliğini en üst seviyeye ulaştıran yeni ağ donanımlarını satışa sundu. CAP serisi erişim noktaları ve bunların denetleyicisi olan donanımlar, otel, AVM, okul gibi işletmelerin kablosuz ağ performansını kolayca artırmayı sağlıyor.

Devamını Oku

WILO GELECEĞİN POMPA TEKNOLOJİLERİNİ GELİŞTİRECEK “AKILLI FABRİKA”NIN TEMELLERİNİ ATTI

Haberler

Wilo, sektöre dijital öncülük yapmak için büyük bir yatırım hamlesi gerçekleştiriyor. Wilo’nun Almanya’nın Dortmund şehrindeki merkezi, “akıllı fabrika” kimliğiyle yeniden şekillendiriliyor. Kısa süre önce temeli atılan “akıllı fabrika”, bir dizi fonksiyonel binanın da yer alacağı yaklaşık 26 futbol sahası büyüklüğündeki dev tesisin en göz alıcı parçası olacak

Devamını Oku

AKEDAŞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.‘DEN ÇALIŞANLARINA MESLEKİ GELİŞİM VE TEKNİK DESTEK EĞİTİMİ

Haberler

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. çalışanlarına 3-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen kapsamlı etkinlik ile ‘kayıp-kaçak elektrik kullanımı’, ‘sayaçlar’, ‘hatalı bağlantılar’ gibi başlıklarda hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik eğitimler verildi.

Devamını Oku

ARÇELİK A.Ş. İLE LG ELECTRONICS INC. ORTAKLIĞINDA İKİNCİ DÖNEM BAŞLIYOR

Haberler

Arçelik A.Ş.-LG Electronics Inc. ortaklık anlaşmasının 31 Aralık 2023’e kadar uzatılmasının ardından, yeni dönemde Arçelik-LG Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Arçelik-LG) çatısı altında sadece ev tipi klimalar değil, ticari klima ürün gamının da bulunacağı açıklandı.

Devamını Oku

PANASONIC ECO SOLUTIONS ELEKTRİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. KURULUŞUNU BİR TÖRENLE KUTLADI

Haberler

2018 yılında elektrik tesisat ekipmanları sektöründe global pazar lideri olmayı hedefleyen Panasonic, ülkemizdeki yatırımlarına devam ediyor. Kuruluş, bu amaçla ve Türkiye’deki üretimini daha da artırmak üzere çok önemli bir hamleyi daha hayata geçirdi.

Devamını Oku

ULUSOY ELEKTRİK AVRUPA’DA VİTES YÜKSELTTİ

Haberler

Avrupa’nın önemli projelerinin orta gerilim bağlantı ekipmanlarında Ulusoy Elektrik ürünleri tercih ediliyor. Fransa’da kurulumu yapılacak ve 23.000 hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak 134.000 MWh enerji üretmesi beklenen dev güneş enerjisi santralinin dağıtım trafosu anlaşması Ulusoy Elektrik ile yapıldı. Sipariş kapsamında teslim edilecek olan 1100 kVA ve 2200 kVA güçlerindeki yağlı tip trafoların ilk partisi geçtiğimiz günlerde Fransa’ya sevk edildi.

Devamını Oku

Hibrit Jeneratör Sistemlerinin Tasarımı ve Analizi

Kapak Konusu

Günümüzde enerji ihtiyacı, geçmiş yıllara nazaran giderek artmış ve enerji sürekliliği son derece önem kazanmış bulunmaktadır. Enerjinin sürekliliğini sağlamak maksatlı çeşitli enerji üretim yöntemleri geliştirilmiştir. Ancak bu enerji üretim yöntemlerinin birçoğu fosil yakıtlara dayanmaktadır.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC’TEN SANAYİ 4.0’A UYUMLU YENİ ÜRÜN

Ürünler

İleri otomasyon sistemleriyle dünya genelinde üreticiler tarafından tercih edilen teknoloji devi Mitsubishi Electric, Sanayi 4.0’a uyumlu yeni ürünü “Panolu Inverter Çözüm Platformu”nu kullanıcılarına sunuyor. Mitsubishi Electric’in yeni nesil otomasyon ürünlerini tek çatı altında toplayan bu platform, endüstriyel tesislere ve alt yapı projelerine kısa sürede devreye alma imkanı tanıyacak.

Devamını Oku

Rittal’den Yeni Nesil Blue e+ Klimalar

Ürünler

Rittal, daha fazla tasarruf sağlayan yeni nesil “Blue e+” klimalarını tanıttı.

Devamını Oku

VİKO BY PANASONIC’TEN YENİ LINNERA SERİSİ...

Ürünler

Ev dekorasyonunda köşeli hatlar, daima zevkli bir görünüm ortaya çıkartıyor. Öte yandan yaşam alanlarında çok daha duru ve yalın bir atmosfer de yaratıyor. Anahtar-priz teknolojisinde devrim yaratan tasarımlara öncülük eden VİKO by Panasonic, şimdi yeni Linnera serisiyle dekorasyonda köşeli hatları sevenlere sesleniyor.

Devamını Oku

YENİ NESİL AYDINLATMA ARMATÜRLERİ Yüksek Performanslı LED Teknoloji

Ürünler

Bir pano planlanırken genellikle aydınlatma ihmal edilir. Ancak, örneğin kurulum veya bakım çalışmaları sırasında, kablolamanın farklı renklerle tanımlanması hayati öneme sahiptir.

Devamını Oku