Mart 2017

FİNANSMAN DESTEKLİ İŞ MODELLERİ REKABET GÜCÜNÜ AYAKTA TUTUYOR

Araştırma

Siemens Finansal Hizmetler (SFS) tarafından yürütülen bir araştırma sonuca göre ödeme yöntemini ve bu yöntemin gelişimini mercek altına alıyor. Söz konusu bu yöntemle ödemeler, beklenen iş sonuçlarına göre belirleniyor. “Kullandıkça öde” finansman modelleri, rekabet gücünün korunması yolunda önemli bir rol oynamaya devam edecek ve sonuca göre ödeme yöntemiyle birlikte varlığını sürdürecek.

Devamını Oku

KÜÇÜK MONTAJ RAYINDA BÜYÜK TEKNOLOJİ

Elektrik / Kablo

Montaj raylarına monte klemensler, günümüzün endüstriyel ortamında vazgeçilmezdir. Çünkü, birçok uygulama büyük yer kazancı sağlayan çözümler gerektirmektedir. Boyut ufaltmak, bugüne kadar ürün işlevlerinden taviz vermeyi gerektiriyordu. Push-in teknolojili özgün minyatür klemensler, işlevsellikten ödün vermeden kablajı daha kompakt hale getirmektedir.

Devamını Oku

GÜÇ AKTARIMINDAKİ DEĞİŞİM

Elektrik / Motor

İçten yanmalı motorlar, farklı güç aktarma sistemleri tiplerinin karışımında önemli rol oynamaya devam ediyor. Bu bağlamda Bosch, mobiliteyi etkin olarak şekillendiriyor ve elde ettiği tüm fırsatlardan yararlanıyor.

Devamını Oku

TOPRAKTAN GELEN DARBELERE KARŞI TESİSLERİN ALMASI GEREKEN ÖNLEMLER

Elektrik / Motor

Bu çalışmada topraktan gelen ani aşırı gerilimlere karşı nasıl önlem alınması gerektiği özetlenecektir.

Devamını Oku

YEDEK GÜÇ SİSTEMİ VE ENTEGRE GÜÇ DAĞITIM PANOSU

Elektrik / Pano

Eaton’un yeni Connected kesintisiz güç kaynağı (KGK) ve güç dağıtım panosu, güvenilir ve sürekli elektriği sağlamak için yedek UPS kullanılan veri merkezleri, hastaneler, hava alanları ve kritik görevli uygulamalar için ideal çözümdür.

Devamını Oku

HARMONİK BİLEŞEN İÇEREN ELEKTRİK TESİSLERİNDE KONDANSATÖR KAYIPLARI

Elektrik / Pano

Enerji sistemlerindeki devre elemanları, 50 Hz frekanstaki akım ve gerilim değerleri baz alınarak dizayn edilir. Bu sebeple akım ve gerilimdeki bozulmalar, şebekedeki tüm elemanlar özellikle kondansatörlerin bozulmalarına sebep olmaktadır.

Devamını Oku

SMART UPS TEKNOLOJİSİ

Elektrik / ups

APC by Schneider Electric, ilk kez 2010 yılında line interaktif ürünlerinde kullandığı yeni nesil smart UPS teknolojisini Surt SRT on line serisine de taşıdı. Smart UPS on line SRT serisi, yüksek verim sağlayan eco mod, akıllı akü yönetimi, uzaktan network yönetimi, LCD ekran üzerinden verimlilik/enerji tüketimi izleyebilme gibi birçok yeni özellik sunuyor.

Devamını Oku

MODÜLER KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI

Elektrik / ups

Enerji ve güç elektroniği, Türkiye’de fiyat ve hizmet odaklı bir pazardır. Ödenen bedel, müşteri hizmetleri, servis hızı ve farklı hizmetler, bir ürünü satın alırken önemlidir. Kesintisiz güç kaynakları, enerjinin ve teknolojinin olduğu her sektöre hitap eder. Dolayısıyla bu pazar, enerji kalitesinde ve teknolojide meydana gelen tüm gelişmelerden etkilenmektedir. Söz konusu dinamikler, UPS’lerin özelliklerinin ve tasarımının belirlenmesinde de rol oynamaktadır.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 ÇÖZÜMLERİ

Elektronik

Global rekabette yer edinmenin anahtarı, yüksek verimlilik düzeyini korumaktır. Tam da bu noktada devreye giren Endüstri 4.0, makinelerin daha çok kullanılmasına ve üretim verimliliğinin artırılmasını olanaklı hale getirmiştir.

Devamını Oku

3D YAZICI İLE ÜRETİLEN GAZ TÜRBİNİ KANATLARI

Elektronik

Siemens, 3D yazıcıda katmanlı olarak üretilmiş (additively manufactured) kanatların tam motor yükü testlerini başarı ile tamamladı. Katmanlı üretim, imalatın dijitalleştirilmesinde temel oluşturuyor.

Devamını Oku

YENİ TERMAL KAMERALAR

Elektronik / test-ölçü

Testo, dört yeni termal kamerayı pazara sundu. Testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872 adlı bu cihazlar, birçok özelliği uygun fiyata sunuyor.

Devamını Oku

ENERJİ DEPOLAMA

Enerji

Eaton, konut ve ticari pazarlardan, büyük endüstriyel ve şebeke uygulamalarına kadar tüm sektörler için enerji depolama çözümleri portföyünü geliştirdi.

Devamını Oku

ELEKTRİK DEĞER ZİNCİRİNDEKİ EKSİK HALKA ENERJİ DEPOLAMA SİSTEMLERİ

Enerji

Enerjinin üretiminden son tüketiciye ulaşmasına kadar olan süreçlerin verimli bir şekilde yönetilerek enerjinin gerektiğinde depolanması ve tekrar kullanıma çıkarılması, enerji sistemleri için büyük önem arz etmekte ve şebekelerin verimini arttırmaktadır. Bu çalışmada halen kullanılmakta olan ve ileride kullanılabilecek elektrik depolama sistemleri hakkında özet bilgiler verilerek güç değerleri, deşarj süreleri, depolama süresi, sermaye maliyeti ile depolama teknolojilerinin durumu incelenmiş ve analizler yapılmıştır.

Devamını Oku

DÜŞÜK KARBONLU GELECEĞE GEÇİŞ BAŞLIYOR

Enerji / yenilenebilir enerji

“BP Enerji Görünümü 2016” raporuna göre, global enerji talebinin 2035’e kadar yılda ortalama yüzde 1,4 artış ile toplamda yüzde 34 büyümesi bekleniyor. Genel talepteki bu yükseliş, enerji karışımında meydana gelecek önemli değişiklikleri de içinde barındırıyor. Dünya daha düşük karbonlu bir geleceğe geçişini başlatırken, daha düşük karbonlu yakıtlar karbon yoğun yakıtlardan daha hızlı büyüyecek.

Devamını Oku

SIEMENS ENERJİ BİRİMİNDE 2 FARKLI ATAMA

Haberler

Ocak ayı itibariyle Siemens A.Ş İcra Kurulu Üyesi, Enerji Üretimi Servisleri Ülke Yöneticisi Levent Dinçer mevcut görevlerine ek olarak Enerji Üretimi Bölümü Ülke Yöneticiliği’ni de üstlenirken; Enerji Yönetimi Orta Gerilim ve Sistemleri Birim Yöneticiliği’ne ise Sinan Bubik atandı.

Devamını Oku

ABB E-HOUSE PROJESİNİ TESLİM ETTİ

Haberler

ABB, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) Satah al-Razboot (SARB) açık deniz petrol sahasına uzaktan kesintisiz güç sağlamak için 4000 metrekare-98 metrelik bir taşınabilir enerji istasyonu (e-house) tasarladı. ABB’nin bugüne kadarki en büyük taşınabilir enerji istasyonu (e-house) projesi olan 80 milyon dolarlık bu sipariş, Güney Koreli büyük bir mühendislik, tedarik, inşaat ve devreye alma (EPC) yüklenicisi olan Hyundai Engineering & Construction tarafından 2014’te veridi.

Devamını Oku

ERSE KABLO 3.HAVALİMANI ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

Haberler

Erse Kablo, İstanbul’daki 3. havalimanı projesinin çözüm ortakları arasında yer alıyor. Projede bulunan yangın alarm sistemleri, acil anons sistemleri ve sinyalizasyon sistemleri için Erse Kablo’nun Ervital yangına dayanıklı kabloları, sinyal ve kontrol kabloları ile veri iletişim kabloları kullanılacak.

Devamını Oku

MAKEL BAYİLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

Haberler

Makel Şirketler Grubu, 8 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilen ve Makel Şalter Grubu’nun özel müşterilerinin katıldığı bayi toplantısında LED aydınlatma ürünleri hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku

TESTO 420 BALOMETRE KALİFORNİYA ENERJİ KOMİSYONU TARAFINDAN ONAYLANDI

Haberler

Klima ve havalandırma dengeleme, taahhüt ve reklaj faaliyetlerinde, kaynaktaki hacimsel debi değerlerinin dengeli dağılımı, enerji verimliliği ve konfor açısından olduğu kadar, hak ediş işlemlerinde de hayati derecede önemlidir.

Devamını Oku

VİKO BY PANASONIC’TEN NAR PROJESİ İLE TÜM ÇALIŞANLARINA EĞİTİM

Haberler

Viko by Panasonic, çalışanlarını geliştirmek için yepyeni bir proje uygulamaya başladı. Kuruluş, “Bilgini Çoğalt, Geleceğine Işık Kat” sloganıyla hayata geçirdiği “NAR” projesiyle kurum içi eğitimde fark yaratarak çalışanlarının niteliğini ve birikimini geliştirmeyi amaçlıyor.

Devamını Oku

MUTLUSAN YENİ ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Haberler

Antalya’ da Satış Toplantısı Yaptı Mutlusan Elektrik, yıllık satış toplantısını 15-18 Ocak tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirdi. Yurt içi ve ihracat satış ekipleriyle 2016 yılını değerlendiren şirket, 2017 yılındaki hedeflerini ve projelerini masaya yatırdı.

Devamını Oku

PHILIPS AYDINLATMA'NIN SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİRLERİ TOPLAM SATIŞTAN %78 PAY ALDI

Haberler

Aydınlatma alanında dünya lideri Philips Aydınlatma’nın sürdürülebilir ürünler, sistemler ve hizmetlerden elde ettiği gelirleri 2016 yılında yüzde 72’den yüzde 78’e yükseldi.

Devamını Oku

ASTOR ’DAN 125 MİLYONLUK YATIRIM

Haberler

Astor Transformatör, 125 milyon liralık yatırımı ile yeni fabrikasının inşaatına başladı. Yaklaşık 100 bin metrekare alan üzerine kurulacak fabrikada ilk hedef 500 kV 500 MVA kapasitesine kadar üretim. 57 ülkeye transformatör ihraç eden firma, yeni fabrikasının devreye girmesiyle bu ülkelerdeki güç transformatörü satış pazarına odaklanacak.

Devamını Oku

AYDINLATMA SEKTÖRÜ ARTIK TEK ÇATI ALTINDA

Haberler

UBM, Marmara Fuarcılık’ın 2007’den beri düzenlediği Led&Lighting fuarını satın alarak Türkiye aydınlatma sektörünü İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma&Elektrik Malzemeleri Fuar ve Kongresi çatısı altında birleştiriyor. AGID ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen akşam yemeğinde satın almayı duyuran UBM, bundan böyle her yıl eylül ayında tüm sektörü bir araya getirecek.

Devamını Oku

NEXANS BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SERTİFİKASI ALDI

Haberler

Nexans Türkiye, geçtiğimiz Eylül ayında başlattığı çalışmaları takiben, sistem gerekliliklerini çok kısa sürede sağlayarak denetimleri başarıyla geçti ve ISO/IEC 27001 belgesini almaya hak kazandı.

Devamını Oku

BİLYA HIRDAVAT RULMAN'DAN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Haberler

1955 yılında kurulan Bilya Hırdavat Rulman, özel rulmanlar, tek yönlü rulmanlar, kavramalar, tekstil rulmanları, hassas oynak U mafsallar (Universal Joints), mini kaplin, metal körüklü kaplinler (Metal Bellows Couplings), konik göbek sıkması (Locking Assemblies), özel rulman imalatı ve yedek parçalarını portföyünde bulunduruyor

Devamını Oku

TESCOM MERSİN ŞEHİR HASTANESİNİN KGK’LARINI SAĞLADI

Haberler

Türkiye’de gelişen teknoloji ile beraber temiz ve güvenilir enerji mottosu ile yola çıkıp, 1986 yılından günümüze her türlü Kesintisiz güç kaynağı ihtiyacını karşılamak üzere faaliyet gösteren Test A.Ş., hastane referansları arasına bir yenisini daha ekledi.

Devamını Oku

ULUSOY ELEKTRİK YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI ENİS ULUSOY “KOMPAKT TRAFO MERKEZLERİ ÜRETİYORUZ”

Trafo

Müşterilerine orta gerilim bağlantı çözümleri sunan Ulusoy Elektrik, yakın dönemde portföyüne dağıtım transformatörlerini de ekledi. Böylece müşterilerine anahtar teslimi trafo merkezi sunabildiklerinin altını çizen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Enis Ulusoy, “Ulusoy Elektrik olarak kompakt trafo merkezi üretimimizi en önemli avantajlarımızdan birisi olarak görüyoruz. Böylece müşterilerimize orta gerilim bağlantı ekipmanları ihtiyaçlarında anahtar teslim çözüm sunuyoruz” dedi.

Devamını Oku

FAZ KAYDIRMA VE FIRIN TRANSFORMATÖRLERİ

Trafo

Best Transformatör, çok geniş aralıkta kontrol yapabilen faz kaydırma transformatörü çözümünü piyasa sundu. Şirketin İÇDAŞ için ürettiği fırın transformatörü ise alanının en büyükleri arasında yer alıyor.

Devamını Oku

TRANSFORMATÖRLER VE ÜRETİMİNDE KULLANILAN TEKNOLOJİLER

Trafo

Astor Transformatör, üretimini gerçekleştirdiği trafolarla enerji sektörünün birçok ihtiyacını karşılamaktadır. Şirketin portföyünde bulunan özel tip transformatörler ise, üreticisinin teknolojik üstünlüğünü göstermesi açısından sektörde önemsenmektedir.

Devamını Oku

KURU TİP DAĞITIM TRAFOLARI

Trafo

Legrand kuru tip dağıtım trafoları, her alanda esnek ve güvenli kullanım sunuyor. Çevre kirliliği yaratmayan bu trafolar, elektrik santrallerine kolayca yerleştirilebiliyor.

Devamını Oku

TRAFOLARIN YILDIRIM VE AŞIRI GERİLİMDEN KORUNMASI

Trafo

IEC 62305 standartları, trafolarda AG parafudr kullanılmasını şart koşmaktadır. Yıldırımdan Korunma Merkezi, bu noktada sistemlere Fransız Citel’in VG teknolojisini yüksek dayanım maksimum hız prensibine göre koruma sağlayan ürünleri önermektedir.

Devamını Oku

TOPRAKLAMA TRAFOLARI

Trafo

Sistemin arıza akımının geçiş yolunda düşük empedans oluşturan topraklama trafoları, sistemin nötr potansiyelinin toprak potansiyelinde ya da toprak potansiyeline çok yakın bir değerde kalmasını sağlıyor. Bu cihazlar, herhangi bir nedenle toprak ark arızası oluştuğunda meydana gelen geçici aşırı gerilimlerin büyüklüğünü de sınırlıyor.

Devamını Oku

HIZLI ŞARJ CİHAZI

Ürünler

ABB, İsveç Värnamo Belediyesi’nden otobüsler için kullanılmak üzere hızlı şarj cihazı siparişi aldı. Värnamo, İsveç’te, kentsel alanda tüm toplu taşımanın elektrikli otobüslerle yapılmasına yatırım yapan ilk belediye olmuştur. Uygulamanın 2017 sonbaharında devreye alınması planlanmaktadır.

Devamını Oku

POLYESTER BOŞ KUTULAR VE BAĞLANTI KUTULARI

Ürünler

Phoenix Contact’ın Clipsafe serisi genişletildi. Paslanmaz çelik ürünlere ek olarak, artık 35 çeşit Ex onaylı dayanıklı polyester kutu da proses teknolojisinde kullanılabilir. Dört farklı tipte kutular, Phoenix Contact’ın Ex onaylı klemensleri ile donatılabilir. Çift bağlantı katı bulunan kutular, uygulamada yer kazandırırken IP66 koruma sınıfı, ürünlerin dış ortamda da kullanılabilmesini sağlar.

Devamını Oku

AHŞAP ANAHTAR PRİZLER

Ürünler

Viko by Panasonic, Novella’nın ahşap koleksiyonunu pazara sürdü.

Devamını Oku

DİJİTAL ZAMAN SAATLERİ

Ürünler

Legrand, zaman saatleriyle boşa harcanan enerji kullanımını sonlandırarak, aydınlatma ve elektrik sistemlerinde yüzde 11’e kadar enerji tasarrufu sağlıyor.

Devamını Oku

ARABİRİM RÖLESİ

Ürünler

Schneider Electric kullanıcı dostu yeni Zelio RXG arayüz röleleri serisini tanıttı. Kullanıcıların tek parmakla dahi kullanabileceği Zelio RXG, piyasada tek adımlı kilitlenebilir test butonuna sahip ilk rölelerden birisi olma özelliğini taşıyor. Zelio RXG röleleri, hızlı açılan pimli terminal ile kolayca monte edilirken, 2C/O için 16mm ince soket PLC arayüzü alanından tasarruf sağlıyor.

Devamını Oku

LED DIŞ MEKAN AYDINLATMA ARMATÜRLERİ

Ürünler

Osram, yeni DL 50 LED dış mekan aydınlatma armatürleri yelpazesi ile şehirlerdeki tüm uygulamalar için aynı tasarımla doğru aydınlatma çözümünü sunuyor.

Devamını Oku

LED DIŞ MEKAN AYDINLATMA ARMATÜRLERİ

Ürünler

Osram, yeni DL 50 LED dış mekan aydınlatma armatürleri yelpazesi ile şehirlerdeki tüm uygulamalar için aynı tasarımla doğru aydınlatma çözümünü sunuyor.

Devamını Oku

VERİMLİLİĞİ ARTTIRAN VE KOLAY UYGULANAN ETİKETLEME ÇÖZÜMLERİ

Ürünler

Cembre; kabloların, klemenslerin, hortumların, buton, şalter ve farklı pano elemanlarının etiketlenmesi için sarf malzemeleri üretmektedir. Şirketin panolar için de etiketleme çözümleri bulunmaktadır.

Devamını Oku

GENİŞLETİLMİŞ YÜKSEK SICAKLIK ORANLI PİROMETRE

Ürünler

Fluke Process Instruments, Endurance serilerine dört yeni tek renkli ve iki renkli pirometre ekledi. Seriler bundan böyle 50 ila 3200 derece arasında ölçülen sıcaklıkları da kapsıyor.

Devamını Oku