Fokus

“TÜRK MÜHENDİSLERİ “DİJİTAL AMBARGO” YA KARŞI KOYACAK GÜÇTE”

👤MMG

Alman SAP’ın, Türkiye ve diğer ülkelerdeki müşterilerine gönderdiği mail ile uygulamaya koyduğu “dijital ambargo” ülkemiz gündemini sarsmıştı.

Devamını Oku

TÜRK MÜHENDİSLER DÜNYANIN HER YERİNE 48 SAATTE ÇÖZÜM SUNUYOR

👤ARMA

Araç geçiş kontrol sistemleri ve bariyer sistemlerinde üretici konumda yer alan Arma Kontrol, AR-GE’ye yaptığı yatırımlarla Türk mühendislerin dünyaya açılan kapısı oluyor. Arma Kontrol, satış sonrası hizmet politikasıyla olası teknik bir arıza yaşanması durumunda operasyon süreçlerini yöneten Arma Kontrol, 48 saat gibi kısa bir sürede teknik soruna müdahale edebiliyor.

Devamını Oku

İZOLE EDİLMİŞ VE TEK BİR KOMPAKT MODÜLDE GÜÇ ÇIKIŞLARI

Murata NM485D6S5MC ve NMTTLD6S5MC düşük güçlü elektriksel olarak izole edilmiş veri iletişim cihazlarını RS485 veya TTL arabirimlerine izole güç sağlamak için Murata güç çözümleri duyurdu.

Devamını Oku

GÜÇ ANALİZİ VE ÖLÇÜMÜ

👤SAMPA

Güç kalitesini kontrol altında tutmak, işletmenizin verimliliğini devamlı kılar ve ek olarak önemli bir maliyet tasarrufu sağlar.

Devamını Oku

GOOGLE’IN DEV DATA MERKEZİNİ WILO POMPALARI SOĞUTACAK

👤WILO

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google’ın data merkezindeki sunucuların soğutulmasında Wilo pompaları görev yapıyor. Doğal kaynak kullanımıyla yapılan sulu soğutma işlemi sayesinde elektrik kullanımı azalıyor ve enerji tasarrufu sağlanıyor.

Devamını Oku

EN BÜYÜK KORKU: SİBER SALDIRIYA UĞRAMAK

👤ESET

ESET Güvenlik Araştırmacıları Stephen Cobb ve Lysa Myers, artan tehditler ışığında kişilerin riskleri nasıl algıladıklarını anlamaya yönelik bir araştırma gerçekleştirdi. ABD’de 700 kişinin katılımıyla yapılan araştırmadan, kişilerin en büyük risk unsuru olarak siber saldırıları gördüğü ortaya çıktı. İkinci sırada hava kirliliği yer aldı. Küresel ısınma ise 5’inci sırada geldi.

Devamını Oku

DÜNYANIn KIZILÖTESİ TEKNOLOJİSİYLE SENKRONİZE EDİLEN İLK DDR4 RGB BELLEĞİ

👤HYPER

Kingston® Technology Company Inc’in oyunculara yönelik bölümü olan HyperX®, IR (kızılötesi) teknolojisiyle senkronize edilen RGB aydınlatmaya sahip dünyanın ilk bellek modülü Hyper® Predator DDR4 RGB’yi duyurdu.

Devamını Oku

AKILLI ŞEBEKELER: ELEKTRONİK SAYAÇ UYGULAMALARI

👤Ramazan Bayindir1, Kenan DemİrtaŞ2 1Gazİ Ünİversİtesİ, Teknolojİ Fakültesİ, Elektrİk Elektronİk Mühendİslİği Bölümü Ankara-Türkİye 2TEDAŞ Genel Müdürlüğü, Malzeme Yönetİmİ Daİre Başkanlığı, Malzeme İkmal ve Değerlendİrme Müdürlüğü Ankara, Türkİye 1bayindir@gazi.edu.tr; 2kenan demirtas@tedas.gov.tr

Akıllı şebeke uygulamalarının yaygınlaşmasıyla; enerji kesintisinin azaltılması, sayaçların uzaktan okuma işlemi, teknik kayıpların tespit edilmesi, usulsüz enerji kullanımının önlenmesi ve faturalandırma gibi işletmelerin rutin işlemlerinin azaltılması ve tüketiciye kaliteli ucuz bir enerji sunulması hedeflenmektedir.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

AKILLI ŞEBEKE DÖNÜŞÜMÜNDE SAYAÇLARIN ROLÜ

👤Doğan SEVÜK Akıllı Şebekeler - Çözüm Mİmarİ/Danışman dsevuk@gmail.com

Kullandığımız cihazlarda, otomobillerimizdeki uygulamalarda, hatta evlerimizde bile akıllı sıfatını aramaya başladık. Peki bu cihazları “akıllı” yapan nedir?

Devamını Oku