Enerji

INFORM, AR-GE DESTEKLİ BÜYÜME STRATEJİSİNİ BENİMSİYOR

👤Inform

Günlük hayatta, üretimde ve toplu yaşam alanlarında kısacası yaşamın sürdürülebilirliğinde en önemli öğe, ‘kesintisiz güce sahip olmak’ ve bu güce sahip olabilmenin yolu ise UPS’lerden (Uninterruptible Power Supply: Kesintisiz Güç Kaynağından) geçiyor.

Devamını Oku

ENERJİ İTHALATÇISI ÜLKELER İÇİN EN AVANTAJLI DÖNEM

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) ev sahipliğinde Dünya Enerji Görünümü 2017 Türkiye tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda, Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol Dünya Enerji Görünümü 2017 Raporu’nu (World Energy Outlook 2017) paylaştı. Dr. Fatih Birol, enerji ithalatçısı ülkeler için bu dönemin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “2000’de 5 olan ithalatçı ülke sayısı 2020’de 51 ülkeye çıkacak. Rusya ihracatını sürdürecek. ABD, Kanada ve Avustralya da yeni ihracatçı olarak pazara giriyor. Enerji ithalatçıları bu dönemi kaçırırlarsa çok büyük hata olur” dedi.

Devamını Oku

BORUSAN EnBW ENERJİ GAZİANTEP’İN İLK RÜZGAR ENERJİ SANTRALİNİ DEVREYE ALDI

👤Borusan

Borusan EnBW Enerji, 10. tesisi olan Gaziantep’deki Kartaldağı Rüzgâr Enerjisi Santrali’nin tamamını devreye aldı. 65,55 MW kurulu güce sahip Kartaldağı RES, Türkiye’nin enerji üretimine yapacağı sürdürülebilir katkının yanı sıra karbondioksit salımının azalmasına ve çevrenin korunmasına da güçlü bir destek sağlayacak.

Devamını Oku

1500V GÜNEŞ İNVERTÖRLERİ İÇİN MODÜL ÇÖZÜMLERİ

👤Kevork Haddad Bernhard EIchler Semikron Elektronik GmbH&Co. KG

Güneş enerjisi invertörünün maksimum DC gerilimi 1000V’dan 1500V’ya çıkartıldığında PV santralleri daha uygun maliyetli hale gelir. Bununla birlikte bu gerilim artışı, güç modülleri ve invertör topolojileri seçilirken daha dikkatli olunmasını gerektirir.

Devamını Oku