Enerji

ZORLU ENERJİ DOĞU’NUN İLK VE TEK KALİBRASYON MERKEZİNİ GAZİANTEP’TE KURDU

👤Zorlu Enerji

Zorlu Enerji’nin kurduğu “Zorlu O&M Kalibrasyon Merkezi”, G2,5’dan G6‘ya kadar olan diyaframlı Doğalgaz Sayaçlarının Kalibrasyon işlemlerine başladı. Kalibrasyon Merkezi; sektör tecrübesi, en yeni teknolojiler ve alanında uzman kadro ile güvenilir, kaliteli, yenilikçi, sistem ve çözümleriyle müşterilerine hizmet verecek.

Devamını Oku

ENERJİ BAĞIMLILIĞINI AZAlTMANIN YOLU, ISI POMPASINDAN GEÇİYOR

👤CANOVATE

Canovate Enerji’nin %85’e kadar yerlilik oranıyla imal ettiği, büyük oranda doğadan aldığı enerjiyle ısıtma/soğutma yapan “ısı pompaları”, enerji giderlerinde %80’e kadar tasarruf ettiriyor. Toprak, su ve havada varolan ısıyı kullanan “Canovate Isı pompaları” sayesinde, kullanılacak enerjinin %70-%80’i toprak’tan, su’dan veya hava’dan bedavaya alınabildiği için, enerji giderleri ciddi oranda düşüyor. Dünyanın en büyük sorunlarından birisi olan karbon ayak izini düşürmek, fosil yakıtlara bağımlılığı ve dolayısıyla yurtdışına enerji bağımlılığını azaltmak için günümüzdeki bilinen en yeni teknoloji ısı pompalarıdır.

Devamını Oku

DÜNYANIN EN AZ ENERJİ HARCAYAN AC/DC KONTAKTÖRÜ

👤SCHNEIDER

Schneider Electric’in geliştirdiği TeSys D Green kontaktör serisi, dünyanın en az enerji harcayan AC/DC kontaktörü olarak yeşil dönüşüme katkıda bulunuyor.

Devamını Oku