Enerji

🔍Tamamını Oku art-img

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ GÜNEŞ ENERJİSİNE YATIRIM

👤SUOZ

Marsan Marmara Holding’in 35 yıllık deneyimi ile enerji sektörüne hızlı ve güçlü bir giriş yapan SUOZ Enerji Grup, gelecek projeksiyonlarını Türkiye’de sürdürülebilir kalkınmada çok ciddi bir değer yaratmaya hazırlanan ‘güneş enerjisi’ne yönlendiriyor.

Devamını Oku

SOLAR KUMBARA İLE GÜNEŞTEN KAZANÇ

👤Seiso

Türkiye’de ve dünyada bireysel ve endüstriyel amaçlı birçok güneş enerjisi projesinde imzası bulunan Seiso Enerji, herkese güneşten kazanç elde etme imkanı sunan Solar Kumbara adlı projesini ilk kez Solarex İstanbul’da tanıttı.

Devamını Oku

KARADENİZ DİP SULARINDA SAKLI ZENGİNLİĞİMİZ: HİDROJEN SÜLFÜR

👤Onur Akar1 Ümit Kemalettin Terzi2 1İstanbul Gedik Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu, Mekatronik Programı 2Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1onur.akar@gedik.edu.tr 2terzi@marmara.edu.tr

Yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan enerjiyi üretmek için kullanılan enerji kaynakları çeşitlendirilmesi gün geçtikçe artmaktadır. Bu enerji kaynakları içerisinde en çok önem arz eden, yenilenebilir enerji kaynağı olan hidrojen enerjisidir.

Devamını Oku

GE, TÜRKİYE VE IRAK’TAKİ GAZ TÜRBİNLERİ İÇİN AGP YÜKSELTMELERİNİ TAMAMLADI

👤GE Enerji

GE’nin Enerji Servisleri iş alanı, tüm dünyada Gelişmiş Gaz Yolu Yükseltme (AGP) kapasitesini artırdı. Geçtiğimiz yıllarda dört gaz türbini filosundaki 435 üniteye kurulan GE’nin AGP teknolojisi, enerji üreticilerine ve beş kıtaya yayılan 39 ülkede hizmet verdikleri pazarlara yılda 775 milyon dolarlık kazanç sağlıyor.

Devamını Oku