Elektronik

SCHNEIDER ELECTRIC’TEN SMARTBUNKER FX MİKRO VERİ ÇÖZÜMÜ

👤SCHNEIDER ELECTRIC

2013 yılından beri düzenlenen ve bu sene 5.si gerçekleşen Data Center Türkiye Konferansı, “Veri Merkezlerinin Geleceği ve Bulut Teknolojilerinde Hibrit Yapılanma” ana temasıyla İstanbul‘da düzenlendi. İlki 2013 yılında Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği ‘’BASID’’ tarafından gerçekleştirilen konferans, bu yıl BASID ve BICSI “Building Industry Consulting Service Industry’’ iş birliği ile organize edildi. Schneider Electric’in Platin sponsor olduğu etkinlikte, Schneider Electric Türkiye, İran ve Orta Asya IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol da konuşmacı olarak yer aldı.

Devamını Oku

KABLOSUZ AĞ TEKNOLOJİLERİ

👤Mehmet Erkan YÜKSEL1 Alper DURSUN2 1Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Burdur, Türkiye erkanyuksel@mehmetakif.edu.tr 2Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Malzeme Teknolojieri Mühendisliği ABD, Burdur, Türkiye aalperdursun@gmail.com

Veri haberleşmesinde ve bilişim teknolojilerinde yaşanan sürekli gelişmeler, sistemlerin ve bunların yönetiminde kullanılan tekniklerin hızlı biçimde gelişmesine yol açmaktadır. Günümüzün değişen rekabet ortamında firmaların/kuruluşların zaman ve kaynaklardan daha fazla yararlanabilmeleri için ürünlerini, hizmetlerini, iletişim tekniklerini, iş yapma yöntemlerini sürekli olarak yenilemeleri gerekmektedir.

Devamını Oku

DANFOSS “SUSTAINABLE ENERGY FOR ALL” İLE İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI

👤Danfoss

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri şirketi Danfoss, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilirlik Gelişim Hedefi (SDG7) sürecini hızlandırmak için Sustainable Energy for All (SEforALL) inisiyatifinin yeni tedarik partneri oldu.

Devamını Oku

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK’TAN NORVEÇ’E YAZILIM İHRACI

👤BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Eren Soyak ve ekibi, internet kullanımında dünyada 2. sırada olan Norveç’e yazılım ihraç ederek pazarda önemli bir çıkışa imza attı. Soyak ve ekibi, fiber altyapısı oldukça gelişmiş bir ülke olan Norveç’te bir telekom operatörüne nihai tüketicinin evinde hızlı internetle ilgili sorunları çözmek için geliştirilmiş bir yazılım ürünü sattı.

Devamını Oku