Elektrik

VİKO KAÇAK AKIM KORUMA RÖLELERİ

👤Viko

Elektrikli cihazlarda ve devrede oluşabilecek kaçak akım, her zaman toprağa ulaşma eğilimindedir. Kaçak akıma doğrudan ya da dolaylı olarak maruz kalındığında, akım insan vücudundan geçerek ciddi bir elektrik şokuna neden olabilir.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN EN İNCE HERMETİK ŞOFBENİ “DAXOM PLUS”

👤Daxom

İstanbul’daki tesislerinde elektrikli kombi, yoğuşmalı duvar tipi kazan ve şofben grubunda üretim gerçekleştiren Daxom, sadece 11 cm kalınlığa sahip Türkiye’nin ve Avrupa’nın en ince hermetik şofbeni Daxom Plus ile, yaşam alanlarındaki sıcak su ihtiyacını sorunsuz olarak karşılıyor.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC MERTEN SERİSİNİ YENİLEDİ

👤Schneider Electric

Schneider Electric tarafından geliştirilen yeni Merten D-Life, 200’ü aşkın fonksiyon ve tek bir aparatla farklı serilere dönüşebilme özellikleriyle sınırsız seçenek sunuyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

ÖZEL ELEKTRİK TESİSATI YÜZME HAVUZLARI VE DİĞER HAVUZLAR

👤Selçuk Atış, Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü

Bu makalede, ülkemizde, binalarda elektrik tesislerinin kurulması ve işletilmesine ait mevzuatların tarihsel gelişimi, taslak halinde bekleyen Elektrik İç Tesisler Yönetmeliğinin günümüzdeki durumu ve TSE tarafından binalardaki elektrik tesisleri ile ilgili yayımlanan TS HD 60364 ve kısımları öncelikle ele alınmıştır. Özel elektrik tesisatlarından olan yüzme havuzları ve diğer havuzlar konusunda TSE’nin yayımladığı TS HD 60364-7-702 standardı ayrıntılı açıklanmıştır. Taslak halinde ki Elektrik İç Tesisler Yönetmeliği ve havuzların standartlara uygun yapılabilmesi için tavsiyeler sunulmuştur.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018

1987 yılından itibaren sektörel yayıncılık alanında faaliyet gösteren Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş. 22-25 Şubat’ta Ege Bölgesi’ndeki en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olan Fuar İzmir’de FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018’i gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

ELEKTRİK KAZALARINA KARŞI IEC 61008-1 STANDARDINA SAHİP KAÇAK AKIM RÖLELERİ

👤Schneider Electric

Schneider Electric, elektrik kazalarına karşı korunmak için uzman bir elektrikçiden destek alınarak tüm bina sisteminin kontrol edilmesi gerektiğini belirtiyor. Şirket uçtan uca, güvenilir bir koruma için uluslararası standartlarla uyumlu kaçak akım rölesi kullanmanın önemini de vurguluyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

AVRASYA TÜNELİ AYDINLATMA TASARIMIYLA ULUSLARARASI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Asya ve Avrupa’yı ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayarak iki kıta arasında hızlı, ekonomik, güvenli ve konforlu ulaşım hizmeti veren Avrasya Tüneli bu kez aydınlatma tasarımlarıyla ödül aldı. ABD Aydınlatma Mühendisleri Derneği IES (Illuminating Engineering Society) aydınlatma tasarımlarına olan katkıları nedeniyle “Mimari Aydınlatma Ödülü 2017”yi Avrasya Tüneli’ne verdi.

Devamını Oku