2017 Temmuz

🔍Tamamını Oku art-img

SCHNEIDER ELECTRIC GARTNER’IN GELİŞMİŞ DAĞITIM YÖNETİM SİSTEMLERİ MAGIC QUADRANT RAPORUNDA BİR KEZ DAHA LİDER

👤SCHNEIDER ELECTRIC

Enerji yönetimi ve otomasyonda uzman olan Schneider Electric, Gartner, Inc. tarafından gerçekleştirilen Gelişmiş Dağıtım Yönetim Sistemleri Magic Quadrant raporunda dördü kez ADMS Lideri seçildi.

Devamını Oku

İRİS TANIMA İLE YÜKSEK GÜVENLİK ARTIK DAHA EKONOMİK

👤Sensormatıc

Geçiş kontrol sistemleri arasındaki en güvenli çözüm olan iris tanıma, Sensormatic’in yeni ürünü CMITech EF-45’le kuruluşlar için çok daha ekonomik hale geliyor. Kullanım ve kurulum açısından da iris tanımayı çok daha pratik hale getiren bu çözüm, yüz konumlama özelliğiyle 35 ile 45 santimetrelik mesafede sıra dışı bir kullanım kolaylığı sunuyor.

Devamını Oku

TRAFOLARDA ÇIKIŞ İZOLASYONLARINDA PRESSBOARD BARİYER VE KALIN TEMEL İZOLASYONUN KARŞILAŞTIRMASI

👤EMRE ÖZTÜRK Elektrik Yüksek Mühendisi CIGRE A2 Üyesi ENPAY

Günümüz trafo sektöründe trafo üreticileri 500-800 1200 kV gerilim seviyelerinde sargı çıkışını buşhinge bağlamak için çeşitli sistemler kullanılır. Yıllar önce kullanılan kalın krep temel izolasyonlu sistemler ekonomiklikleri, güvenirlikleri ve trafo içindeki ömürleri incelendiğinde yerlerini bir çok konuda üstün teknolojiye sahip pressboard bariyer sistemlerine bırakmışlardır

Devamını Oku

GÜÇ TRAFOLARINDA BUCHHOLZ GAZ ANALİZİ

👤Ali ÇELİK Elektrik Yüksek Mühendisi TEİAŞ 14.Bölge Müdürlüğü/TRABZON

Arıza anında yalıtım malzemelerinde gaz açığa çıktığında, rölenin içinden geçerken haznede birikerek şamandırayı aşağı iterek ya da ani arızalarda yağ hızla giderken klepeyi harekete geçirerek kontakların çalışmasına sebep olur. Rölenin içerisinde cıva kontaklı iki adet şamandıra vardır.

Devamını Oku

AYEDAŞ BAKIM VE YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

👤AYEDAŞ

AYEDAŞ, İstanbul Anadolu Yakası’nda kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında 2017 yılının mayıs ayında da bakım, onarım çalışmaları ile yatırımlarına devam etti.

Devamını Oku

DÜNYADA ELEKTRİKLİ ARAÇ SAYISI 2 MİLYONA ULAŞTI

Gelişen ve küreselleşen dünyada hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran motorlu taşıtların yerini elektrikli araçlar alıyor. Çevreye olan etkilerinin yanı sıra ulaşım maliyetlerinin de azaltılması için ilk kez 1997 yılında Japonya’da üretilmeye başlanan elektrikli araçlar son yılların gözdesi haline geldi.

Devamını Oku

YENİ 1S SERVO SİSTEMİ, MAKİNE TASARIMINI VE VERİMLİLİĞİNİ GELİŞTİRİYOR

👤Omron

Omron, kullanıcıların makine verimliliğini önemli ölçüde artırmasına olanak sağlayan özellikleri optimum kurulumla birleştiren yenilikçi bir servo sistemleri ürün serisini piyasaya sürdü. Günümüz makine üreticilerinin gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak üretilen yeni Omron 1S servo ürün serisindeki ürünler, olağanüstü performansın yanı sıra yerden tasarruf sağlayan kompakt bir yapı sunuyor ve 100 W-3 kW güç değerleriyle sağlanıyor.

Devamını Oku

KOMPAKT VE GELİŞMİŞ HIZ KONTROL ÇÖZÜMLERİ

👤Omron

Sanayide kullanılan elektrik motorlarının hız kontrolü için hız kontrol cihazlarının kullanılması yaygın bir uygulamadır. Bu cihazlar hız kontrolünün yanı sıra verimliliği arttırırken motor arızalarının azalmasını da sağlamaktadır. Artan üretim talepleri ile birlikte ihtiyaç olunan çözümlerde değişiklik göstermektedir. Elektrik motorlarının kontrol edilebilirliğinin yanı sıra kontrol cihazlarının da esnek ve kolay kullanılabilir olması da önemli bir rol oynuyor.

Devamını Oku

SPECTRUM POWER® 5 İLE DMS UYGULAMALARI

👤Yusuf Kaya Sıemens Türkiye Digital Grid

Bu makalede, dağıtım sistemlerinin ihtiyacı olan şebeke analizlerini merkezi SCADA sistemleri üzerinden canlı veriler yardımıyla nasıl yapabildiğimizi anlatmaya çalışacağım.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

PANASONIC HIT® GÜNEŞ PANELİ DÜNYANIN EN YÜKSEK PMAX SICAKLIK KATSAYISINA ULAŞTI

👤Panasonic

Panasonic Corporation seri üretimdeki silikon esaslı fotovoltaik modülleri için %-0.258/°C1 ile dünyanın en yüksek Pmax sıcaklık katsayısına ulaştı. Bu zamana kadar sıcaklık katsayısı %-0.29/°C değerlerindeydi. Mevcut çalışmalar sayesinde seri üretim seviyesinde 0.032 puanlık teknik iyileştirme ile %-0.258/°C seviyesine ulaşılarak heterojunction (HIT) güneş hücrelerinin pozitif sıcaklık özelliği ortaya konulmuş oldu.

Devamını Oku