2018 Mart

Sigma Elektrİk Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tokhan: YÜRETİM FELSEFEMİZ FİYAT, KALİTE PERFORMANSI EN YÜKSEK ÜRÜNLERİ ÜRETMEK

Sigma Elektrik Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tokhan ile 2018 yılı hedeflerini, yeni yapılanmalarının sonuçlarını ve Sigma Elektrik’e dair her şeyi konuştuk.

Devamını Oku

İNFORM’DAN YENİ, FORTE UPS

1980 yılından beri Türkiye’nin öncü UPS üreticisi İnform, yeni nesil FORTE UPS ile güç elektroniğiyle alanında çığır açmaya devam ediyor. Yeni nesil 3-Level topolojisi, estetik ve kompakt tasarımının yanı sıra yüzde 97’lere varan verimliliği, düşük harmonik değerleri ve 1 güç faktörü ile FORTE, işletmeler için maksimum güç ve güvenlik sağlıyor.

Devamını Oku

KESİNTİSİZ GÜÇ İÇİN TESCOM UPS

👤Serkan Başar Test Tüm Elektronik San. ve Tic. A.Ş. (Tescom UPS) Proje Satış Mühendisi s.basar@tescom-ups.com

İngilizce “Uninterruptable Power Supply” kelimesinin baş harflerinden bir araya gelen UPS sözcüğü, günümüzde hepimizin ömründe en az bir kez duyduğu bir kelime haline geldi. Peki UPS, ya da Türkçe çevirisiyle “Kesintisiz Güç Kaynağı” nedir? Ne işe yarar? UPS teknolojisinde gelinen son nokta nedir? UPS alırken nelere dikkat edilmelidir?

Devamını Oku

“ORTADOĞU ELEKTRİK FUARI’NA 66 ÜLKEDEN BİN 500’DEN FAZLA KATILIMCI BEKLENİYOR”

Informa Exhibitions Endüstriyel Portföy Grup Direktörü Anita Mathews ile 6-8 Mart tarihleri arasında Dubai’de gerçekleşecek, Bileşim Yayıncılık olarak medya sponsoru olduğumuz Ortadoğu Elektrik Fuarı (MEE) hakkında konuştuk.

Devamını Oku

VERİ KORUMA VE YEDEKLEMEYE KOMBİNE ÇÖZÜM

👤COMMVAULT

Günümüzde finanstan perakendeye, otomotivden telekomünikasyona kadar tüm sektörler için hayati önem taşıyan veri koruma ve yedeklemede yeni bir dönem başlıyor. Kurumların ihtiyaçları doğrultusunda inovatif çözümler geliştiren Commvault, Hewlett Packard Enterprise (HPE) ile iş birliğine imza attı. Anlaşma doğrultusunda Commvault, HPE’ın yeni GreenLake yedekleme çözümüne güç verecek. Yeni kombine çözüm sayesinde şirketler verilerini daha düşük maliyetlerle, daha basit ve daha hızlı koruyup yedekleyebilecek.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

AYDINLATMANIN SOSYAL VE EKONOMİK ETKİLERİNİ ÖLÇülebİLECEK

Philips Aydınlatma ve SAP iş birliğiyle geliştirilen uygulama sayesinde turizm kurumları ile şehir yetkilileri, şehirlerin ünlü yapılarındaki aydınlatmanın sosyal ve ekonomik etkilerini ölçebilecekler.

Devamını Oku

BOSCH’UN AVIOTEC’İ, DÜNYADA VDS TARAFINDAN TANINAN İLK VİDEO TABANLI YANGIN ALGILAMA KAMERASI OLDU

Bosch’un video tabanlı yangın algılaması AVIOTEC, G217090 numarası ile dünyada VdS Damage Prevention GmbH (VdS) tarafından tanınan ilk video tabanlı yangın algılaması oldu. İş güvenliğinde tanınmış bağımsız ve uluslararası güvenlik standartlarıyla uyumlu bir kuruluş olan VdS’nin kalite mührü, önemli bir yatırım kriteri olarak kabul ediliyor ve sıklıkla yayınlanacak olan EN standardizasyonunun temeli olarak işlev görüyor.

Devamını Oku

“AKILLI SİSTEMLER YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE SUNUYOR”

GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, “Doğal gazın çevreci bir yakıt olması, şehirlerin havasının yaşanabilir seviyeye gelmesini sağlıyor”dedi. Arslan, teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı akıllı sistemler sayesinde karbon salımını her yıl binlerce ton azaltmanın mümkün olduğunu söyledi.

Devamını Oku

HEDEF 81 ŞEHRE AKILLI UYGULAMA

Akıllı şehirlerin birçok alanda tasarruf sağladığını belirten Türk Telekom Stratejik ve Büyük Müşteriler Satış Direktörü Ahmet Çalık, “Bu uygulamayı Türkiye’nin 81 iline yaymayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku

HEDEF 81 ŞEHRE AKILLI UYGULAMA

Akıllı şehirlerin birçok alanda tasarruf sağladığını belirten Türk Telekom Stratejik ve Büyük Müşteriler Satış Direktörü Ahmet Çalık, “Bu uygulamayı Türkiye’nin 81 iline yaymayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku