2018 Mayıs

MENZELET VE KILAVUZLU HES’İN ENTEK ELEKTRİK’E DEVRİ TAMAMLANDI

👤Entek Elektrik

Kahramanmaraş’ta bulunan 124 MW’lık Menzelet HES ve 54 MW’lık Kılavuzlu HES’in özelleştirme kapsamında Entek Elektrik şirketine devri tamamlandı.

Devamını Oku

CEYKAR ELEKTRİK KASTAMONU’YA 15 MW’LIK HES KURACAK

👤Ceykar Elektrik

Ceykar Elektrik Kastamonu’da Şehribani Çayı üzerinde 15 MW’lık Sabolu Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali kuracak.

Devamını Oku

AKFEN’İN YENİLENEBİLİR ENERJİ 1000 MW’LIK PROJELERİ VİTRİNE ÇIKTI

👤Akfen

Yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanan, 2020 yılına kadar 4 milyar TL yatırımla 1000 MW’lık ‘temiz kurulu güce’ ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, 9. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katıldı.

Devamını Oku

GE, TÜRKİYE VE IRAK’TAKİ GAZ TÜRBİNLERİ İÇİN AGP YÜKSELTMELERİNİ TAMAMLADI

👤GE Enerji

GE’nin Enerji Servisleri iş alanı, tüm dünyada Gelişmiş Gaz Yolu Yükseltme (AGP) kapasitesini artırdı. Geçtiğimiz yıllarda dört gaz türbini filosundaki 435 üniteye kurulan GE’nin AGP teknolojisi, enerji üreticilerine ve beş kıtaya yayılan 39 ülkede hizmet verdikleri pazarlara yılda 775 milyon dolarlık kazanç sağlıyor.

Devamını Oku

SOLAR KUMBARA İLE GÜNEŞTEN KAZANÇ

👤Seiso

Türkiye’de ve dünyada bireysel ve endüstriyel amaçlı birçok güneş enerjisi projesinde imzası bulunan Seiso Enerji, herkese güneşten kazanç elde etme imkanı sunan Solar Kumbara adlı projesini ilk kez Solarex İstanbul’da tanıttı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ GÜNEŞ ENERJİSİNE YATIRIM

👤SUOZ

Marsan Marmara Holding’in 35 yıllık deneyimi ile enerji sektörüne hızlı ve güçlü bir giriş yapan SUOZ Enerji Grup, gelecek projeksiyonlarını Türkiye’de sürdürülebilir kalkınmada çok ciddi bir değer yaratmaya hazırlanan ‘güneş enerjisi’ne yönlendiriyor.

Devamını Oku

KARADENİZ DİP SULARINDA SAKLI ZENGİNLİĞİMİZ: HİDROJEN SÜLFÜR

👤Onur Akar1 Ümit Kemalettin Terzi2 1İstanbul Gedik Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu, Mekatronik Programı 2Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1onur.akar@gedik.edu.tr 2terzi@marmara.edu.tr

Yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan enerjiyi üretmek için kullanılan enerji kaynakları çeşitlendirilmesi gün geçtikçe artmaktadır. Bu enerji kaynakları içerisinde en çok önem arz eden, yenilenebilir enerji kaynağı olan hidrojen enerjisidir.

Devamını Oku

IoT İÇİN AR-GE MERKEZİ KURULDU

Trio Mobil, yenilikçi IoT teknolojileri geliştirmek için kurduğu AR-GE Merkezi ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

Devamını Oku

ADANA’DA YENİ “AR-GE TASARIM MERKEZLERİ” KURULACAK

Adana Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında yeni ‘AR-GE Tasarım Merkezleri’ kurulmasına yönelik toplantı düzenlendi.

Devamını Oku

”AR-GE VE İNOVASYON SANAYİNİN BEYNİDİR”

“2023’e Doğru TÜBİTAK ile Geleceğe Bakış Çalıştayı”, TÜBİTAK TÜSSİDE Konferans Salonunda düzenlendi. Çalıştaya katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, açılış konuşmasında, TÜBİTAK’ın bütün birikiminin, 2023 hedeflerimize bizi ulaştıracak olan ‘teknoloji atılımı’ için seferber edileceğini söyledi.

Devamını Oku