2018 Ocak

BTICINO’DAN AXOLUTE AIR SERİSİ

BTicino, Axolute Air serisi ile yaşam alanlarına ince bir dokunuş yapıyor. BTicino Axolute Air serisi, boyanabilme özelliğine sahip mat beyaz çerçevesiyle evinde farklılık yaratmak isteyenlere seçenek sunuyor.

Devamını Oku

ENERVİS TÜRKİYE’NİN ELEKTRİĞİNİN YÜZDE 47’SİNİ TÜKETEN SANAYİNİN YOL HARİTASINI ÇİZDİ

👤Enervis

Alman enerji şirketi EWE AG ve EWE Turkey Holding grup şirketlerinden Enervis iş birliği ile Nisan 2015’de başlayan “Türkiye’de Enerji Verimliliği-EnEffTurN (Energy Efficiency in Turkey Now)” projesi sona erdi. EWE Bursagaz Genel Müdürlük Binasında gerçekleştirilen kapanış toplantısında, projenin genel değerlendirmesinin yanı sıra işletmelerin enerji verimliliğine bakış açısı, uygulamaları ve Inovatif Enerji verimliliği çözümleri üzerine panel düzenlendi.

Devamını Oku

Murata Ülke ve İş Gelİştİrme Müdürü Adnan Sazlı “ENDÜSTRİ 4.0’IN ALT YAPISINI MURATA SAĞLIYOR”

👤Murata Adnan Sazlı Hazırlayan: Deniz Güldal

Murata Ülke ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Sazlı ile Murata’nın Türkiye pazarındaki yerinden, Endüstri 4.0 için yaptıkları çalışmalarına kadar her şeyi konuştuk.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC 22. kEZ COP ZİRVESİNDE

👤SCHNEIDER ELECTRIC

Konferanslar sürdürülebilirlik, iklim dengesi, yeni ekonomiye geçiş ve cinsiyet konularına odaklanıyor. Schneider Electric’in COP23’teki hedefleri, işletme risklerini azaltmak, aşırı iklim olaylarının yarattığı etkileri ve zayıf noktaları azaltmak ve önlemek, son olarak da iklimsel koşullarında değişime neden olan fırsatlardan yararlanmak olarak açıklandı.

Devamını Oku

TRİJENERASYON SİSTEMLERİNDE KISA DEVRE ANALİZİ

👤Aslan İNAN1* Ayşe COŞKUN2 1Yıldız Teknik Üniversitesi Müh.-Mim. Fak. Elektrik Müh. Böl., Davutpaşa Kampüsü, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Yıldız kampüsü, İstanbul.

Birleşik soğutma, ısıtma ve güç sistemi (CCHP) olarak anılan trijenerasyon sistemi elektrik talebinin yüksek olduğu, ısıtma ve soğutmaya eş zamanlı ihtiyaç duyulan tesislerde kullanılan son derece önemli bir teknolojidir. Enerjinin tüketildiği yerde üretilmesini amaçlayan bu teknoloji güvenilir, verimi yüksek, maliyet ve emisyonları azaltılmış çözümler sunmaktadır

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

ENDÜSTRİNİN KALBİ  İZMİR’DE ATACAK

22-25 Şubat tarihlerinde, Ege Bölgesi’ndeki en kapsamlı fuar merkezi Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Fuarı 2018, çatısı altında 5 fuar bulunuyor. Mitsubishi Elektrik Türkiye, Enel Enerji, Kael Mühendislik, Tense Elektrik gibi sektörünün önde gelen markalarının tercih ettiği FIT Elektrik Elektronik ve Enerji Fuarı İzmir’de sektörü buluşturmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

ARK HATALARI GÜNLÜK 40.000 EURO DURUŞ MALİYETİNE NEDEN OLABİLİR

👤Eaton

Önemli bir vakada enerji kesintisi günler, hatta haftalar sürebilir ve şirketleri sistemlerini kurtarmaları için artan maliyetlerle yüz yüze bırakabilir.

Devamını Oku

AKILLI TESİSLER İÇİN DİJİTAL DÖNÜŞÜM

👤Mitsubishi

Mitsubishi Electric, Almanya’nın Nuremberg şehrinde düzenlenen SPS IPC Drives Fuarı’nda, ziyaretçilere dijitalleşmenin üretim esnekliğini artırmak konusunda sağladığı avantajları anlattı. Sanayi 4.0’a yanıtı olan dijital fabrika konsepti e-F@ctory ile dikkat çeken Mitsubishi Electric, otomasyon alanındaki inovatif teknolojilerini canlı demolarla tanıttı.

Devamını Oku

ELEKTRİKSEL GÜVENLİK RİSKLERİNE KARŞI KORUNMAK İÇİN DAHA FAZLASINI YAPMALIYIZ

👤Eaton

İşleme tesisleri, hastaneler ve fabrikalar gibi elektrik gücünün kritik önemde olduğu binalarda gücün kesintisiz verilmesi esastır. Bu tür binalarda gücün güvenilir şekilde temini, elektrik tesisatının temelini oluşturan alçak gerilimi dağıtım panolarına bağlıdır. Bu panolardan beklentilerin özellikle operasyonlar ve altyapı zamanla genişledikçe artması, bu panoları ark hatalarına maruz bırakmaktadır. Bu makalede, Eaton Güç Dağıtımı Ürün Müdürü Bernhard Gegenbauer, ark hatalarının arızalarının sonuçlarını araştırmakta ve kuruluşların riskleri en aza indirmek için ellerinden gelen tüm önlemleri alıp almadıklarını sorgulamaktadır.

Devamını Oku

ABB SOLAR İNVERTERLERİNİ TANITTI

👤ABB

Bu sene 9.’su düzenlenen Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu’na (YEKSEM) katılan ABB Solar bölümü önümüzdeki aylarda açılması planlanan evsel/çatı tipi (yeni nesil REACT ve UNO-DM) solar inverterlerini tanıttı.

Devamını Oku