2017 Ağustos

GENİŞ KABLO BAĞI GERDİRME VE KESME İŞLEMİNDE HIZ VE RAHATLIK: EVO9

👤Kardeş Elektrik

EVO9: Kablo bağı kesme ve gerdirme el aletidir. 13 mm genişliğe kadar kablo bağını kolaylıkla ve rahatca gerdirme ve kesme yapabilirsiniz.

Devamını Oku

Legrand Türkiye ülke pazarlama Direktörü Özgür Sarıoğlu VE UPS ürün yöneticİsi Özlem Merhametsiz: AR-GE İÇİN 246 MİLYON EURO YATIRIM YAPTIK

👤Legrand

Legrand Türkiye ülke pazarlama direktörü Özgür Sarıoğlu ve UPS ürün yöneticisi Özlem Merhametsiz ile birlikte hem Legrand Türkiye’den hem de günümüzde firmaların, hastanelerin ve daha birçok sektörün ihtiyacı olan UPS’ler hakkında bilgi aldık.

Devamını Oku

VİKO ’DAN KARRE STYLE ANAHTAR-PRİZ

👤Viko

Farklı tasarıma sahip elektrik anahtarı ve prizleriyle şimdi Panasonic Eco Solutions Türkiye bu akımın öncülüğünü gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

Günsan Elektrİk’İn CEO’su Stephane Nuss: GÜVENLİ ÜRÜNLERİ ULAŞILABİLİR FİYAT SEVİYESİNDE SUNMAYI TAAHHÜT EDİYORUZ

👤Günsan Elektrik

Anahtar ve priz sektörünün önde gelen firmalarından olan Günsan Elektrik’in CEO’su Stephane Nuss ile anahtar-prizden en son lansmanını yaptıkları ürünleri Radius’a kadar her şeyi konuştuk.

Devamını Oku

RİTA, ANAHTARDA YENİ ROTA OLMAYI HEDEFLİYOR

Mutlusan Elektrik son yıllarda anahtar priz alanında yaptığı önemli yatırımlarla piyasanın anahtar priz talebine de hitap etmeye başladı. Özellikle 2017’nin başlarından itibaren tanıtım çalışmalarına da oldukça hız verdi. Gerek düzenlediği tanıtım toplantılarıyla gerekse ağırlık verdiği saha satış ve pazarlama ağı ile yeni çıkardığı anahtar priz serisi RİTA ile gündemde kalmayı amaçlıyor.

Devamını Oku

PanasonIc Kurumsal Marka Yönetim Direktörü, Aysel Daysal Özaltınok: YENİ NESİL BİR TÜKETİCİ GRUBU İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

👤Viko by Panasonic

Panasonic Eco Solutions Türkiye, İstanbul’da yerleşik endüstriyel tesislerimizde faaliyet göstermekte olup konfor, güvenlik ve enerji verimliliği sağlayan yenilikçi ürün ve çözümleri tüm paydaşlarının memnuniyetini gözeterek dünya pazarlarına sunmayı amaçlamaktadır.

Devamını Oku

ENERVİS VE SANAYİ KURULUŞLARI ENERJİ VERİMLİLİĞİ İÇİN HAREKETE GEÇİYOR

Türkiye’de enerji verimliliği alanında projeler geliştiren Enervis’in EWE AG ile birlikte yürüttüğü “Türkiye’de Enerji Verimliliği- EnEffTurN (Energy Efficiency in Turkey Now)” projesi devam ediyor.

Devamını Oku

MEKAN HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNDE ENERJİ GERİ KAZANIMI

👤Hasan Hüseyin BİLGİÇ1 Hüseyin YAĞLI2 Yıldız KOÇ3 Ali KOÇ*4 bilgichh@gmail.com, hsyn.yagli@gmail.com, yildiz.koc@iste.edu.tr, ali.koc@iste.edu.tr 1,2,3,4İskenderun Teknik üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü, İskenderun/Türkiye

Artan dünya nüfusu ve enerjiye kullanımı ile fosil yakıtlar gün geçtikçe tükenmekte ve yenilenebilir enerji kaynaklarının yüksek maliyeti enerji geri kazanımının önemi her geçen gün artırmaktadır. Hemen her alanda olduğu gibi konutlarda kullanılan enerjinin de geri kazanımı oldukça popüler çalışma alanlarından birisidir. Enerjinin önemli bir kısmının konutlarda kullanıldığı düşünüldüğünde; enerji tasarrufunu sağlamak için binalarda uygun ısıl yalıtımın yanı sıra hava sızıntılarının da önlenmesi gerekir. Ülkemizde yapılan yasal düzenlemelerle bu alanda önemli bir mesafe alınmıştır. Fakat konut içi havalandırma ile ilgili bir düzenlemenin olmaması ve uygulamadaki yetersizlikler binalarda “Kapalı Bina Sendrom”, “Hasta Bina Sendromu” ve “Bina Bağlantılı Hastalıklar” olarak tanımlanan sağlık problemleri ortaya çıkmaktadır. Bu çalışma havalandırma eksikliğine bir farkındalık olarak hazırlanmış olup, mekan içi havalandırma sistemleri ve enerji geri kazanımının önemini ortaya koymaktadır. Anahtar Kelimeler: havalandırma, enerji geri kazanımı,

Devamını Oku

YAZIN ARTAN ENERJİ TÜKETİMİNE ÇEVRECİ ÇÖZÜM: GÜNEŞ SANTRALLERİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Temmuz ayına enerji tüketimi rekoru kırılarak başlangıç yapıldı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

NÜKLEER ENERJİ VE TEKNOLOJİSİ -4

👤Ahmet TEKE1 Fatih ERTÜRK 1Çukurova Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ahmetteke@cu.edu.tr fatiherturk01@gmail.com

Günümüzde, elektrik enerjisinin hayatımızı önemli oranda etkilediği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Her geçen gün yaşadığımız teknolojik gelişmelerle birlikte elektriğe olan bağımlılığımız gün geçtikçe artmaktadır

Devamını Oku