2018 Şubat

🔍Tamamını Oku art-img

GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ 22-25 ŞUBAT’TA FUAR İZMİR’DE ENDÜSTRİ 4.0, İZMİR’DEN BAŞLIYOR

Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümlerin tanıtılacağı FIT ’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, 22 Şubat-25 Şubat’ta Fuar İzmir’de kapılarını açıyor. 5 ayrı fuarı tek çatı altında birleştiren FIT ’18, endüstri alanındaki en büyük etkinlik olma özelliği taşıyor.

Devamını Oku

BİR KONTEYNIRDA TAM DONANIMLI ELEKTRİK SANTRALİ

👤Global Hydro

Global Hydro, bu yılki Avrupa Hidroelektrik Fuarı Renexpo Interhydro’da bir yeniliğini sergiledi. Global Hydro uzmanları tam kapasiteyle çalışabilen küçük bir hidroelektrik santralini tek bir konteynırın içine sığdırmayı başardılar. Kamyonla teslimatı yapılabilen santral, iki gün içerisinde kurulumu yapılarak kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Yüksek bir taleple karşılanan bu yeni ürün Türkiye pazarına Global Hydro’nun Ankara’daki temsilcilik ofisi aracılığıyla sunulacak.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC, ONE pLANET SUMMIT’TE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE MÜCADELEYİ HIZLANDIRDI!

👤Schneider

Schneider Electric, küresel ısınmanın ve etkilerinin azaltılmasına katkıda bulunmak için gerçekleştirilen One Planet Summit’te yer aldı. 300 global şirketi bir araya getiren One Planet Summit’te, Schneider Electric ve diğer birçok şirketin desteğiyle Yeni Çevresel Etki Yatırım Fonu oluşturuldu. Fon 2 milyon insanın hayatını iyileştirmek adına kullanılacak. Schneider Electric ayrıca zirve sonrasında çevreci politikalarına iki yeni taahhüdü daha eklediğini açıkladı.

Devamını Oku

GENİŞ COĞRAFYADA ÇALIŞAN ŞİRKETLER İÇİN BİNA ENTEGRASYON SİSTEMİ

👤Bosch

Bosch Güvenlik Sistemleri, küresel çapta farklı bölgelere yayılmış ve birçok tesise sahip olan işletmelerin önemli bir ihtiyacını karşılamak için, Bina Entegrasyon Sistemi’nde esnekliği artıran yeni bir yazılımı piyasaya sürdü.

Devamını Oku

MONTAJ HATLARI İÇİN AKILLI SAATLER

👤Bosch

Endüstri 4.0’da sadece üretimde kullanılan sensörlerin, üretim hatlarının değil operatörlerin kullandığı ekipmanların da akıllı olması bekleniyor. Üretimde akıllı teknolojilerin kullanımı artık tablet ve telefonlar ile sınırlı değil, sırada akıllı saatler var.

Devamını Oku

SIEMENS’İN ENDÜSTRİYEL BULUT PLATFORMU, MINDSPHERE

Fiziksel dünyanın internete taşındığı bir sürecin hakim olduğu bir dönem yaşamaktayız. Dijitalleştirme adı verilen bu süreç imalat sektöründe giderek daha önemli bir rol oynamaya başlamıştır. Bu süreci takip eden Siemens, 4.0 vizyonu ile üretim yapan firmalar için Digital Enterprise Yazılımı kullanılarak, düşük maliyetli veri barındıran Endüstriyel Bulut Platformu MindSphere’ı geliştirdi.

Devamını Oku

KLEMENSLER KÜÇÜLÜYOR, PUSH-IN TEKNOLOJİSİ EVRENSELLEŞİYOR

👤Sevgi Başak Gürsoy, Endüstriyel Bağlantı Teknolojisi Ürün Yönetmeni, Phoenix Contact Türkiye

Push-in teknolojili klemensler yoğun rağbet görüyor. Bu bağlantı teknolojisi artık miliamperlik sinyal iletiminden yüksek akımlı güç beslemesine kadar elektrik tesisatının her noktasında kullanılabiliyor. Phoenix Contact, yeni mikro klemensleriyle klemens portföyünü daha küçük modellerle genişletti.

Devamını Oku

POMPALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

👤WILO

Enerjiye olan talep her geçen yıl artarken, enerji verimliliği konusu dünyanın ve Türkiye’nin en önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor. Birçok cihazda olduğu gibi enerjiye ihtiyaç duyan pompalarda da yapılacak verim artışı ile ciddi oranda enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Wilo, ocak ayının ikinci haftası kutlanan “Enerji Verimliliği Haftası” nedeniyle pompalarda enerji verimliliğini etkileyen faktörleri açıkladı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

TEKNO RAY SOLAR ALTINEKİN GES İLE VERİMLİLİK SINIRLARINI ZORLUYOR

👤TEKNO RAY SOLAR

Tekno Ray Solar, toplamda 8,4 MW kapasiteli Konya Altınekin Güneş Enerjisi Santralini devreye aldı. Konya Altınekin GES, kurulumu esnasında yapılan ileri teknoloji testler sayesinde, hesaplanan verimlilik değerlerinin %5 üzerine çıkmayı başardı.

Devamını Oku

TEKSAN JENERATÖR AR-GE’DE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRÜN VE TEKNOLOJİLERE ODAKLANIYOR

👤Teksan

Teksan Jeneratör, ürün portföyündeki sürdürülebilir enerji çözümlerinin payını artırmaya odaklandı. AR-GE Merkezi’ne yaptığı yatırımlarla sektöründe özel bir konumda bulunan şirketin gelecek hedefleri arasında enerji tasarrufu sağlayan ürünler ve çevre dostu teknolojiler önemli yer tutuyor. Teksan Jeneratör Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Başeğmezler, Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında yaptığı açıklamada, Türkiye’nin cari açığının büyük kısmının enerji ithalinden kaynaklandığını söyleyerek enerji verimli ürünler geliştirmenin önemine dikkat çekti.

Devamını Oku